Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera. Ezt nagyon elcsesztem....

Vatera. Ezt nagyon elcsesztem. Hogy csináljam vissza?

Figyelt kérdés

Licitáltam egy pénztárcára, 150 Ft volt a licitem..


Csakhogy utána vettem észre a leírásban, h a postaköltség 4500Ft..:S Ennyit nem akarok adni érte.. Főleg mivel ez csak a postaköltség.:S (külföldről jön az áru)


Benne is van a leírásban hogy licitet az eladó NEM töröl:S



Most hogy lépjek vissza??

Ha nem fizetem ki a terméket, per lesz a dologból?


Tudom én voltam a hülye, nem szoktam pedig ilyen figyelmetlen lenni:8 Verem is a fejem a falba:S


Azt is tudom, h benne van a szabályzatban h szerződéskötésnek minősül ha licitálok:S



Most mit csináljak?:(


1 óra és vége a licitnek:S


2011. jún. 17. 17:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

amúgy sajna utólag olvastam el az értékeléseit az eladónak(90%ban pozitív)

de többen ilyemsit írnak róla:


"Az eladó postaköltségként kívánja megfizettetni a termék árát! Mindenkit óvok ettől az eladótól, nem

megbízható!!! Abszolút inkorrekt dolog, hogy 1 Ft-ért tesz fel valamit, aztán amit 300 Ft-ért

lehetne postázni, azért 2.500.- Ft-ot kér. Javaslom a vatera piacteréről történő kizárását!!!! Itt

nem postaköltséget árulunk, hanem termékeket, amiket akár 1 Ft-ért is megszerezhet

valaki. Felháborító ez az eladói magatartás, s abszolút negatív!!!!!!!! "



Nyilván én voltam a hülye, az eladó végülis korrekten leírta, h mennyi a postaköltség, de szerintetek megúszhatom egy negatív értékeléssel, ha nem fizetem ki a terméket?

2011. jún. 17. 17:19
 2/24 anonim válasza:

Hát igen........Ilyenkor ha megnyered a licitet egyszerűen ne vedd meg.Próbálj meg nem válaszolni neki semmilyen kommunikációs csatornán,legfejlebb egy negatív értékelést kapsz.Vagy teszem azt a licit után valamilyen kamu dumával mondd neki hogy nem tudod megvenni pl:nincs pénzed.Semmilyen per nem lesz belőle,tapasztalatból tudom.

Én azt tanácsolom hogy a licit után kamu dumával ne vedd meg mert úgy általában semlegest adnak.De ennek viszont hihetőnek és ötletesnek kell lennie!Építsd fel!

2011. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

köszi


szégyellem magam nagyon

az én hülyeségemből lett baj..


azért kértem licittörlést az eladótól

hátha:S

2011. jún. 17. 17:25
 4/24 anonim válasza:
100%

Ja és hogyha negatívat ad akkor te is adj neki negatívat.

De általában épp ezért nem szoktak negatívat adni hogy az ő

visszajelzéseiket egy ilyen ne rontsa le.

2011. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2011. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy rosszul emlékszem, és akkor elnézést a félrevezetésért, de mintha rémlene egy olyan,h postázást a Posta árain kell kérni. Tehát nem lehet ott is hasznot húzni. De tényleg nem tuti.
2011. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Utolsó jól emlékszik, nem kérhetnek postaköltségként többet, mint amennyibe a postázás kerül.


(Engem már tiltottak ki, mert minden postaázásért 1000 Ft-ot kértem - amibe bele tartozott bizonyos csomagolás és a csomagolóanyag ára - de a szamályzat szerint ez tilos).


Amint megkapod a levelet arról, hogy 150+4500 Ft-ot fizess értékeld az eladót negatívval, és jelezd a vatera felé, hogy irreális postaköltséget kért.

2011. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nézd magad hülyének, és ne is fizesd ki, hamár írják hogy ebből akar hasznot szerezni, 20× annyi postaköltséggel.
2011. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

De mi lesz ha vmi pénzbehajtót küldenek rám vagy nem tudom:S


Meg elvileg a PTK alapján nekem már kötelességem volna fizetni... Szóval elvileg törvényt szegek ha nem fizetek:P

Nem?



Az h irreális-e az ár nem tudom


Hiszen külföldről jön a cucc..



Lehet h így nem irreális:S

2011. jún. 17. 18:50
 10/24 A kérdező kommentje:

köszi amúgy a válaszokat!!

Egyébként kértem még a licig lezárása előtt licittörlést,

ahogy a vatera leírásában van


De lehet h ezt nem olvasta az eladó a licit lezárultáig:S

2011. jún. 17. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!