Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás kérdés:...

Önkormányzati lakás kérdés: Honnan adjunk igazolást közüzemi számlákról?

Figyelt kérdés

Önkormányzati lakást szeretnénk igényelni (Szombathelyen, nem tudom a szabályok különböznek-e városonként, de szerintem nem) a férjemmel és a kisfiammal. A kérdés az, hogy a férjem lakcímkártyájába állandó lakcímként a szülei lakása van feltűntetve, tartózkodási helyként pedig az a lakás, ill. albérlet, ahol jelenleg lakunk. Én pedig még mindig a szüleimhez vagyok bejelentve, a picivel együtt, ami szintén albérlet.

A pályázathoz mellékelni kell közüzemi számlákat, hogy nincs elmaradásunk...de mivel a férjem lakcímkártyáján 2 cím van, akkor honnan adjunk be igazolást, hogy nincs adósságunk? A szülei lakásából vagy az albérletről? Esetleg mindkettőről kell? És az nem jelent gondot az igénylésben, hogy tulajdonképpen mindhárman más lakcímre vagyunk bejelentve? :)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 18. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy melyik lakás közümi számláját adjátok be.A lényeg,hogy a férjed vagy a te neveden legyen a számla.
2011. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na ez akkor érdekes lesz, mert ahol lakunk albérletben, ott a főbérlő nevére megy minden hónapban a csekk, azokat hozza nekünk... A szülei lakásában pedig egyértelműen a szülei nevére mennek a dolgok.

Most akkor írassak egy olyasmi papírt a főbérlővel, hogy az ő nevére mennek a dolgok, de nincs elmaradásunk? Vagy mit?

2011. jún. 18. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Nekünk amikor mi is önkormányzati lakást igényeltünk,csak a saját nevünkre szóló közüzemi számlát fogadták el.Végül is mi átírattuk a gázszámlát a nevünkre(előtte anyósomék nevén volt),és várnunk kellett 3 hónapot,mert 3 havit kértek.

A röhej az egészben az volt,hogy görcsöltek a számlákkal,és a végén mégis elutasítottak minket.

Remélem ti sokkal szerencsésebbek lesztek.

2011. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:-( Hát remélem, hogy ha íratunk a főbérlővel egy "meghatalmazás-igazolás" félét, hogy nincs elmaradásunk, akkor remélem azt is elfogadják... hát nagyon bízom benn, mert pici gyerekkel nincs kedvem évente költözni...saját lakásra pedig egy jó darabig semmi esély nincs.

És ti miért nem próbáljátok újból? Most január 1-jétől nagyon sok szabály változott önkormányzati lakás igényléssel kapcsolatban! Mikor próbáltatok igényelni?

2011. jún. 18. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Nekünk "csak" 1 gyerekünk van,és az elutasítás oka ez volt.Vagyis nagyon sokan igényelnek lakást,és értelemszerűen azokat veszik a sor elejére akiknek 3-nál több gyermekük van,és így tovább.Mi 5 éven keresztül minden évben próbálkoztunk,sikertelenül.A fiam lassan iskolás lesz.Mi már belefáradtunk,elég volt.

Tudod a nővéremnek 19 éves a fia.1992 óta listán van,mert ő is lakásigénylő..Eddig még nem került sorra.Már nem érdekli,mert végül is lett lakása,hitelből/önerőből..

De kívánom,hogy nektek sikerüljön,és sok-sok kitartást kívánok

2011. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!