Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri ez befektetésnek?...

Megéri ez befektetésnek? Lehet ilyet magyarországon?

Figyelt kérdés

ingatlanrészt is lehet venni jogilag?


[link]


2011. jún. 19. 07:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Persze, lehet ilyet. De azért ilyen olcsó, mert valószínűleg laknak benne, csak azt sehol sem írja.
2011. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg amúgy szerintem csalóka, mert a ház nem ér 22.5 milliót...
2011. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Azért elbeszélgetnék azzal a tervezővel aki ilyen házat összerakott :)

Nem ismerem a pátyi viszonyokat, de szerintem sem ér ennyi pénzt. Max. 3-5 misit lenne érdemes adni a feléért, úgy, hogy esetleg lakják az ingatlant...

2011. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én nem vágnék bele, mert még ha nem is költözöl be, de a másik tulajdonos is eladja, teszem azt egy népes családnak, és azok beköltöznek, Te akkor a saját részeddel nem tudsz mit kezdeni, se eladni, se ott lakni nem tudsz, csak névleg lesz a Tied.
2011. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ma 09:58


Na jó, de ha megegyezek a másik tulajdonossal, vagy hitelre megveszem az ő részét is, őt meg a bank kifizeti?

Amúgy a képek alapján elég üresnek tűnik.

2011. jún. 19. 10:46
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 09:58


Ha így is lenne, lakbérre kötelezhetném őket ha jól tudom, vagy kénytelenek lennének leválasztatni a saját költségükön.

2011. jún. 19. 10:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen legális csak iszonyú nagy baromság befektetésnek megvenni, mert:


- Ez a lepukkant romhalmaz tuti nem ér 22 milliót, még a 12-n is csodálkoznék...

- Mit kezdesz egy fél ingatlannal? Hogyha nem osztható (márpedig a tervek alapján nem az, mivel 1 konyha és egy fürdő van...) akkor gondolom nem akarsz beköltözni egy 12 fős cigány família mellé közös fürdővel... Még egy balekot úgysem találsz aki később megvesz egy fél házat (mert ugye az nem jó semmire). Arra meg kár számítani, hogy az ingatlanárak feljebb mennek, mert csak lejjebb fognak menni. Sokkal lejjebb.

- Arról is mélyen hallgatnak, hogy tehermentes-e az ingatlan, hogy van-e rajta haszonélvező, hogy van-e bejelentve állandóra valaki...


Ez egy értelmetlen pénzkidobás - szerintem.

2011. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

10:57

@


Akarsz érte pereskedni 4-5 évet, hogy 6,5M befektetéssel havi 50.000 lakbérhez juss? (Amit ha inflációval együtt számolunk akkor olyan 15 év alatt térül meg... nem a világ legjobb befektetése az tuti...)

2011. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem inkább felhívom.


Telefonon kérdezni egyszerűbb mint találgatni, köszi mindenkinek!

2011. jún. 19. 11:01
 10/16 A kérdező kommentje:

Na felhívtam, nem laknak benne, és mind a két tulajdonos árulja, a dh-nál is fut, és csak a jutalék miatt ekkora az irányár, de bőven engednek belőle.


Amúgy ha gixer is történne és albérletre kellene kötelezni bárkit is a tulajdonrészem használata miatt, ott én szabnám az árat hiszen szabadáras az albérletpiac is, aztán eldöntheti aki beköltözik, hogy leválasztja saját költségen, vagy fizet a másik rész használatáért annyit amennyit én gondolok.

2011. jún. 19. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!