Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri ez befektetésnek?...

Megéri ez befektetésnek? Lehet ilyet magyarországon?

Figyelt kérdés

ingatlanrészt is lehet venni jogilag?


[link]


2011. jún. 19. 07:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Páty,Zsámbék roma lakta helyek.Nekik kéne eladni de a 22 tényleg nevetséges az eladó részéről.Te mint vevő ha érdekel alkudj keményen!Én ebben a térségben vagyok ingatlanos.A képek és a leirás alapján 14 millióra értékelem.Kérdezz ha tudok segitek.(:
2011. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

ma 12:25


Ok ha a tulajdonrészt mondjuk meg tudom szerezni 4- 4,5 millióért, akkor mit lehet csinálni, hogy a másik felét is eladja a másik tulajdonos, de alacsonyabb azaz a reális áron? Önmagában a telek mennyit érhet? Bukhatok ha 4,5 milliót beleköltök? vagy a fél telek önmagában ér annyit és a ház akár össze is dőlhet ha a másik fél nem áll kötélnek?

2011. jún. 19. 12:47
 13/16 anonim ***** válasza:

"ha gixer is történne és albérletre kellene kötelezni bárkit is a tulajdonrészem használata miatt, ott én szabnám az árat hiszen szabadáras az albérletpiac is, aztán eldöntheti aki beköltözik, hogy leválasztja saját költségen, vagy fizet a másik rész használatáért annyit amennyit én gondolok.

"


Ez nem így van. Ha neked van egy 1/2 ingatlanrészed, valakinek meg a másik fele és ő beköltözik te nem kérhetsz tőle hasraütésszerűen bármennyi bérleti díjat. Csak a környéken elfogadott és átlagos díjat kérheted. És mivel ilyenkor gyk osztatlan közös tulajdon az ingatlan nagyon nem is tudsz semmit tenni az ellen, hogy beköltözzön a másik tulaj. Maximum bíróságra viszed, 4-5 év polgári per és mint felperes te fizeted be előre a perköltséget.

Aztán további aggályos kérdés, hogyha mindkét 50%-ot eladják kinek a nevén lesznek a közművek? Mert ha a tieden és a másik fél használja de b@szik fizetni a közműveket akkor mit csinálsz? Megint bíróság, polgári per. Ismét évek.


Én konkrétan még nem hallottam róla, hogy Páty nagyon cigányfertőzött volna, de ezt sem árt előre tudni, mert ha igen akkor meg aztán egy fillért sem ér az ingatlan magyarnak - cigánnyal üzletelni meg csak szívás.

2011. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez nem évszázad üzlete, de látom nem hiszel nekünk. Vedd meg és majd írd meg hogy mi lett. De akkoris ha igazunk volt.
2011. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

12:47


Amíg csak a felét veszed meg mindenképp bukhatsz.

Azt írtad mindkét felét árulják. Úgy kell leülni tárgyalni, hogy te X forintot ajánlasz KETTEJÜKNEK aztán úgy osztoznak ahogy akarnak. De neked a 100% tulajdonrész kell.


De amiket írtam (környék lakói, tehermentesség, stb) mindenképp nézz utána.

2011. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez a ház egy vicc ennyiért.Tákolmány.Ne vedd meg!!!!
2011. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!