Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki albérletben lakik annak...

Aki albérletben lakik annak sokat kell fizetni egy hónapban? Hogyan lehet spórolni dolgokon?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

észak-kelet magyarországi megyeszékhelyen viszonylag normális környéken egy másfeles lakásért fizetek 20 ezret plussz rezsi (télen 30,nyáron 15ezer kb)


120ezer bevételem van kb.

Ruhán sprórolok,és kaját is nézem hogy mi hol akciós,de nem sokszor főzök olcsó kaját.

És ha nem is tengerpartra,de nyáron párnapos nyaralásokra jut

2011. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetro ***** válasza:
100%
én Budapesten nem túl különleges helyen bérelek egy lakást nappali + 2háló. 83+rezsi. azon spórolok, hogy főzök magamra meg a hugomra...
2011. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Én Budapest külvárosi rész 45 ezer + rezsi. Igyekszünk spórolni a vízzel, gyors zuhanyzás, meg nem minden kis pisilés után húzzuk le a wc-t, nem folyatjuk a vizet feleslegesen, télen inkább felveszünk egy pulcsit, de nem fűtünk őrülten megállás nélkül. Nagyjából ennyi.
2011. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Sokat bizony.Mert ma egy lakható albérlet 45-50 ezer forint,legalábbis itt pesten.Erre még rájön a rezsi,és kész a káosz az ember pénztárcájában.
2011. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
89%

Én mondjuk nem lakom albérletben, de van pár tanácsom. :)

Keress társbérlőt (vagy hogy hívják...)! Már ha akkor a lakás, hogy ketten elfértek. Akkor máris felezitek a lakbért, és azért nem mindegy, hogy 60-at fizetsz, vagy "csak" 30-at.

Apróbb dolgokban is lehet:

Ööö... Kezdjük azzal, hogy férfi vagy vagy nő?

Ha férfi, akkor ha veszel valamit (élelmiszer, tisztítószer), akkor ne úgy vásárolj, mint a párom, aki mindenből levenné az elsőt, amit meglát, hanem hasonlítsd össze az árakat.

Ha nő vagy, ne vegyél fölösleges dolgokat, amire alapvetően nincs szükség! Csak azért, mert jó áron van, nem kell megvenni, mondván "jó lesz valamire, és ennyiért nem hagyom itt".

Mellőzd a fölösleges kiadásokat, úgy mint, ha van működő telefonod, ne vegyél csak azért másikat, mert az jobban tetszik, ne vegyél még egy cipőt, csak azért, mert megtetszett.

(Én már olyat is olvastam itt, hogy "Mennyit költötök egy hónapban ruházkodásra?" és volt olyan, aki azt írta, hogy 70000 Ft-ot! Jesszus!)

2011. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Budapesten 50+rezsi egy másfél szobás panel. Különösebben nem spórolok, soha nem volt sok pénzem, amit szórni lehetett volna, természetes hogy pl. városban nem veszek háromszoros áron péksütit vagy üdítőt, hanem viszek otthonról és hasonlók. Főzök, amikor tudok, és nem félkész alapanyagokból. Csak arra adok ki pénzt, ami megéri, feleslegesen nem költök akkor sem, ha valami olcsó.
2011. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Ja, ne folyasd fölöslegesen a vizet, cseréld ki az égőket energiatakarékosra és figyelj oda, hogy ne aludj el a TV előtt, mert akkor egész éjszaka menni fog.

9:42 voltam.

2011. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Szolnok megye, 25 ezer+ közös költség Így 33 ezr.

Villany átalány, 10 ezer, víz kb 3-3500 ft.Gázt egyszer fizettem mióta itt lakok, 2500 ft ot.(április óta lakunk itt, de olyan jó a szigetelés, hogy nem kellett fűteni mikor beköltöztünk)

2 gyerekem vag, 18 16 évesek, így suli+ minden ami ugye nekik kell, én csak magamon tudok sprórólni...

2011. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapest, elit környék, 100 ezer + rezsi, de hárman lakunk. Azon spórolunk, hogy havonta elmegyünk nagybevásárolni egy hipermarketbe, a helyi kisboltban csak a legszükségesebbeket vesszük, amit frissen kell (pl pékáru).

Szerintem azzal nem lehet spórolni, hogy magadra főzöl, mert a kajaalapanyag + áram/gáz + víz elég sokba kerül. Munkahelyemre rendelek ételfutártól, ez egy hónapra kb. 12-13 ezer Ft, ezen felül csak a reggelire kell költeni (nem vacsorázom).

2011. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Kedves 09:42-es válaszoló! Még csak 19/l vagyok és a barátnőkkel akarok majd nemsokára albérletbe menni. Remélem találunk majd egy jó albérletet :)
2011. jún. 20. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!