Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki albérletben lakik annak...

Aki albérletben lakik annak sokat kell fizetni egy hónapban? Hogyan lehet spórolni dolgokon?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 09:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a pesti lakás 25 volt kedvezményesen, plusz 9 közösktsg, plusz rezsi olyan 20-25... télen rossz volt, mert a szigetelés szörnyű volt. :(

A villanyon energiatakarékos izzóval lehet spórolni, plusz odafigyeléssel. Bár utóbbival szinten mindenen egy kicsit. :)

De hogy többen mentek, úgy azért könnyebb lesz, hogy több felé oszlik a fizetnivaló. :)

2011. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pécsi vagyok, 40 ezer a lakbér, nem a belvárosban, de jó helyen (egyetemhez nagyon közel, belváros gyalog sincs messze). Másfél szobás panel, de nagyon szépen meg van csinálva, fűtésmérős és szabályozós, szép kis hely. Városszélen van olcsóbban is, 30 körül ugyan ekkora, de akkor rengeteget kell buszozni.

A rezsi az annyi, amennyi, saját lakásban is épp úgy van.


Spórolni min szoktam... hát olcsóbb ételeket főzök, hétköznap általában főzelék van, meg ilyen egyszerűbb dolgok, hús főleg hétvégén, de azzal amúgy is utálok pepecselni, nem szeretek húst csinálni, meg annyira nem is szeretem. Tévé szolgáltatóból megkerestem a legolcsóbbat (most ez nálunk szerintem a Digi), nem sok csatorna van, épp csak ahhoz kell, hogy a híradót megnézzem, amúgy mindent netről nézek. Netes csomagból is a legolcsóbbra fizettem elő, egy rossz szavam nem lehet rá, gyors a net, semmi baj nincs vele.

Vízzel, villannyal spórolok, télen a fűtéssel is. Ha nem vagyok itthon, lekapcsolom. A konyhát nem fűtöm télen, mert úgyis csak akkor vagyok itt szinte, ha főzök, akkor meg elég meleg van. A másik két szobából meg jön úgyis a meleg. Nincs hideg a lakásban így sem.

Ha ruhát akarok venni, először kitalálom, hogy mire van szükségem, nem megyek csak el úgy ruhákat nézegetni, csak akkor, ha tényleg kell valami. Szóval kitalálom, hogy mire van szükség (pl. most éppen kell nekem egy rövid farmer, meg egy rövid vászon nadrág), utánanézek, hogy hol kapom meg olcsón, benézek pár turiba is, hátha találok olyat, amilyet szeretnék (bár nadrágot sajnos nem nagyon tudok turkálóban venni), néha a vásárba is kimegyek, ott is vannak olcsón dolgok. De felsőket szoktam venni netről is, pl. vaterán vagy ebay-en. Az ebay-ről múltkor egy tök jó fölsőt sikerült vennem, ami postaköltséggel együtt 2000 forint volt mindössze, és láttam majdnem pont ugyan olyat boltban is, ahol 5000 volt. Kozmetikumokat meg szinte csak az ebay-ről veszek, postával is olcsóbb, mint boltban megvenni.

Bulizni nem járok túl sűrűn, de azért olykor szoktam. Azon is lehet spórolni, pl. diszkókban, koncerteken ritkán fogyasztok bármit is, mert horror ára van, inkább itthon, indulás előtt megiszunk barátnőimmel pár pezsgőt, addig is jól szórakozunk, aztán mehet a buli :) Meg sok ingyenes program is van, ahol gyakorlatilag költeni sem kell, főleg így nyáron. Strandolni szabadstrandra szoktam menni, az ingyen van, tőlünk nincs is messze.

2011. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
87%

A bérleti díjon lehet sokat fogni, ha többen vagytok, a rezsin meg a normális fogyasztással.

Ha már van egy kialakult életstílusod, akkor azon csak te saját magad tudsz változtatni, költségoldalról is.

A kaján már kevésbé, mi kéthetente járunk hipermarketbe, egyébként csak kenyérért megyünk boltba.

2011. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!