Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Romániában elfogadják a...

Romániában elfogadják a magyar diplomát?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ide sok romániai magyar jár és elsősorban tőlük érdeklődnék viszont mindenkitől szívesen várom a tapasztalatokat.
2011. jún. 20. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
europass kell.Az elfogadják,de külön a magyart nem.Ha magyar cégen mész esetleg ki Romániába melózni,akkor oda jó lesz.
2011. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem ilyen egyszerű. Az állástól függ

Ha pl egy olyan helyen fogsz melózni ahol nem törvényi feltétel a diploma megléte akkor ez az adott főnökön múlik, hogy elfogadja. (Pl te leszel egy XY román kft marketingese és itthon szereztél egy marketing diplomát)

Viszont ha olyan szakmában fogsz melózni ahol a diploma törvényi feltétel (doki, mérnök) akkor honosíttatnod kell.

(De ha hosszabb távra tervezel ott egyszerűbb, ha honosíttatod a diplomád, legyen az bármilyen.)

2011. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem...mérnökként mennék
2011. jún. 26. 20:09
 4/7 anonim válasza:
lehet honositattni a magyar diplomát. nekem is honositva van. az RMDSz segit ebben, velük kell felvenni a kapcsolatot.
2011. aug. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha Romániában végzem el az egyetemet de magyarul?
2011. aug. 5. 00:48
 6/7 anonim válasza:
az romániai diploma, azzal nincs tennivaló, azt természetesen elfogadják. hol akarsz Romániában tanulni?
2011. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vásárhelyen a Sapientián gépészmérnöknek. Csak ott lehet magyarul gépészetet tanulni.
2011. aug. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!