Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TGYÁS-t mikor igényeljem?...

TGYÁS-t mikor igényeljem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Július 25-re várjuk a babát, az utolsó munkanapom 02.08 volt, azóta táppénzen vagyok, előtte csak 01.14-02.08 között dolgoztam, utána ismét veszélyeztetett lettem. Szóval igen kevés ideig dolgoztam idén, 16 napot + kivettem márciusban a nekem járó éves 25 nap szabadságot.

Azt szeretném tudni, hogy ha úgy igénylem meg a TGYÁS-t, hogy jövőre járjon le (ha időre születik a baba), akkor mennyi GYED-re számíthatok (úgy tudom, hogy ilyenkor a GYED-et a 2011-es jövedelmemből fogják számolni, ami nem sok - a bejelentett havi bruttó jövedelmem 300 ezer).

Azt akarom eldönteni, hogyan igényeljem meg a TGYÁS-t a GYED miatt?

Előre is köszönöm!


2011. jún. 20. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegy mikor kéred, mert a táppénz miatt a 2010-es év lesz az alapja a gyednek, ha jövőre igényeled. A kedvezményszabály miatt ugyanis ha azért nem volt 180 bérezett nap, mert tgyásban, táppénzben, gyedben részesültél, akkor a korábbi ellátás alapja lesz a gyed alapja is.

Vagyis mindenképpen a 2010-es évet fogják nézni, ha idén kéred a gyedet, akkor alapból 2010 az alapja, ha jövőre, akkor a kedvezményszabály miatt a gyed alapja ugyanaz, mint a tgyásé, vagyis 2010.

2011. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hallottam már erről a kedvezményszabályról, bár nem tudtam, hogy ez a neve és sehol sem olvastam róla... Nagyon köszönöm a választ!
2011. jún. 20. 22:15
 3/4 anonim ***** válasza:
benne van az egészségbiztosítás ellátásairól szóló törvényben:) vagyis nem külön szabály.
2011. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, majd előkotrom és megnézem, köszönöm!
2011. jún. 21. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!