Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! 8 évvel ezelőtti bérlő...

SOS! 8 évvel ezelőtti bérlő miatt jött végrehajtó?

Figyelt kérdés

Önálló bírósági végrehajtó dobott be egy iratot: Foglalási jegyzőkönyv.

95.000 Ft számlatartozás miatt. Ingatlant zárva találtam...


Kézzel írott szöveg: Kérem, hogy telefonon vagy személyesen szíveskedjen irodámat értesíteni, hogy mikor tartózkodik itthon, hogy helyszíni eljárást lefolytathassuk a fenti helyben.


Nemsokára felhívom. Mit kell neki mondanom? Vagy kell írnom valamit? Nem tudom, hogy hol lakik az illető. Sem bejelentve nem volt soha, sem a tulajdoni lapon nem volt soha, sehogy.


2011. júl. 4. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Felhívod a végrehajtót és elmondod neki a helyzetet
2011. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volt hozzád bejelentve, hogy keresi nálad a végrehajtó?
2011. júl. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
valószínüleg egy szerződésnél (pl.telefon)ezt adta meg postacímnek.
2011. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, így van!

A Magyar Telekom Nyrt követelése különben. Gondolom, valami szerződésére ezt a levelezési címet adta meg. De több, mint 5 éve történt, basszus!!

2011. júl. 4. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Bemész a végrehajtóhoz, elmondod neki, hogy a keresett személy nem lakik ezen a címen, írásba foglaljátok -szó elszáll, írás megmarad- 1 példány legyen nálad is.

Amennyiben arra hivatkozik, hogy x Bíróság az illetékes, elkéred tőle a határozat számát, és a Bíróságon adod be a fellebbezést.Majd ők kiderítik hol lakik a delikvens, és ott fogják keresni.

2011. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első körben menj be a lakcímnyilvántartóba és kérdezd meg, ki van a lakásodba bejelentve, mert az a nagy büdös helyzet, hogy a végrehajtó a lakcímnyilvántartóból dolgozik, vagyis a fickó hozzád van bejelentve - indítsd el a lakcímfiktiváltatási eljárást is

utána hívd fel a végrehajtót és mondd meg neki, hogy a fickó nálad nem lakik, keresse máshol

2011. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, könnyen megoldódott.

Felhívtam a végrehajtót, és elmondtam, hogy mi van. Ő azt mondta, hogy köszöni, innentől fogva nekem dolgom nincsen. Felveszi a jegyzőkönyvet, hogy telefonon megtettem ezt a bejelentést neki. Még formai követelményeket sem támasztott.

Happy end, remélem...

2011. júl. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!