Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1x jött a végrehajtó, következ...

1x jött a végrehajtó, következőre már vinni fogja a dolgokat?

Figyelt kérdés
nővérem és anyum németországban dolgozik és él,nővérem nevén van a ház és anyumén én itthon maradtam mert még tanulok fősulin,van egy 50000 Ftos hitel tartozása nővéremnek,apránként tudja csak fizetni így kijött a végrehajtó tegnap és közölte hogy jöv héten fizessük a tartozást,és megkeres majd újra ha nem sikerült most akkor ha következőre jön akkor már elvihet valamit?
2011. jún. 25. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Lássuk csak.


1. Két családtagod Németországban dolgozik, a magyarországinál jóval magasabb munkabért kapnak.

2. Egy ötvenezer forintos tartozást sem képesek ketten kifizetni, ami még az egyhavi magyar minimálbért sem éri el. De még apránként se.


Remélem, a végrehajtónak jobb humora van, mint nekem, mert ha én lennék az, ezt tudva én árvereznék, foglalnék. Szórakozzatok a tudod kivel.

2011. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
már bocs de úgy hogy semmit nem tudsz az életünkről így ilyen stílusban nem vagyok kiváncsi a véleményedre! ha annyi pénzük lenne kifizetnék te agyoniskolázott,de ez mellett nagyon sok dolog van még amihez semmi közöd,nyilván nem poénból csinálja hogy az én nyakamra jöjjenek a végrehajtók.
2011. jún. 25. 11:13
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
célszerű lett volna megegyezni a végrehajtóval a részletfizetésben, 50 ezret meg nem egy akkora tragédia visszafizetni, nem igaz, hogy legalább 2 részletben nem tudják kifizetni,... kérjen valamelyikük fizetéselőleget
2011. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Én egy nap elköltök legalább 2-3000 forintot, pedig nem német bért kapok, na, ebből kiindulva nem eszel, iszol 15-25 napig, és már meg is van.

A másik meg, hogy azt a hitelt fel is vette valaki. Ne mondja nekem senki, hogy pisztolyt szorítottak a fejéhez, hogy írja alá, vagy kényszerítették, hogy ne fizesse vissza.

Szóval de, azt is el tudom képzelni, hogy poénból küldeti rád a végrehajtót.

Ahogy arra se volt eszük, hogy előre belegondoljanak, mi lesz, ha nem tudják visszafizetni a hitelt.


Ha lenne egy kicsivel több eszed, követnéd a példájukat: kölcsönt vennél fel, de nem bankoktól, hanem haveroktól. Aztán abból kifizetnéd, nekik meg apránként visszaadnád.


De hát nem, tudod mit, cigánykodj tovább a végrehajtóval.

2011. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem úgy van az, hogy egyszer csak megjelenik, és visz mindent.

Először megpróbálja az inkasszót: bankszámláról beszedést, fizetés X százalékának tiltását...

Ezen kívül ingatlanra, autóra, üzletrészre próbálja meg bejegyeztetni a végrehajtási jogot.

Ha ez nincs, vagy nem elég, akkor mégis ingófoglalásra kerül sor, de még így sem biztos, hogy elviszik a házból a dolgokat, lehet, hogy csak jegyzőkönyvet készít róluk.

Aztán persze a végén mindent árverezés útján megpróbál értékesíteni, és az abból befolyt összegből fizetni a felgyülemlett tartozást. (Ha ez nem elég, akkor még mindig nem biztos, hogy "szabadul" az adós.)

Sajnos magának a végrehajtási eljárásnak is tetemes költségei vannak, ezt szintén az adós fizeti, nem beszélve a késedelmi kamatokról. :(

2011. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
na jólvan látom értelmes választ nem fogok kapni! ennyit a mai gondolkodásról,kicsit gondoljatok bele hány ember vett fel hitelt és csúszott el rajta attól mert külföldön dolgoznak attól még egy magyarnak nem fenékig tejfel az élete ha kinnt nem kapsz rendes melót ami megfizet akkor kénytelen vagy elvállalni minden apró dolgok ami simán elmegy a kinnti albérletre ls megélhetésre,ha meg hazajönnek magyarországon a szaros 30000 ftos segélyből cigánykodjanak okoskák............
2011. jún. 25. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk, azt én se értem, hogy 2 Németországban dolgozónak hogy lehet akkora gond 200 Euro, de nem ez volt a kérdés.

A végrehajtó dolga, hogy megbízójának beszedje a pénzt.

Ha első megjelenését követően még ígéretet se kapott, szándékot se látott (se részletfizetésre, se másra), és egy megadott határidőig pénzt se lát, akkor bizony nem fog második, netán 3. alkalommal is úgy távozni, hogy "ma se jártam szerencsével".

Minden megjelenésért, értesítésért kemény pénzt fog felszámolni, mert ő se dolgozok ingyen, úgyhogy az 50ezer pillanatok alatt 60-80 ezer lesz, és rövid úton foglalni fog, és akkor a 80000FT.-os TV-ért max. 30000-et ad.

Próbáld (próbáljátok) felvenni a kapcsolatot a behajtóval és rendezni a dolgot, mert kegyetlen sokba is kerülhet...

2011. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tegyük tisztába a dolgokat.

Végrehajtó csak bírósági határozat után jöhet, és 1. alkalommal már foglal is.

Nálad maximum a Behajtó cég /Instrum Justitia és társai/ képviselője járhatott, elküldöd - többet nem engeded be, és megegyezel azzal akinek tartozol, és a fizeted a részleteket.

2011. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ha nyakunkon a végrehajtó....


Végrehajtás csak bíróság, vagy más jogvitákat eldöntő más szervezet határozata, vagy záradéka alapján kezdeményezhető ellenünk. A magánakciók az önbíráskodás kategóriájába tartoznak, ami bűncselekménynek számít.


A végrehajtást rövidebb-hosszabb levelezés előzi meg, mely során többször is felszólítanak adósságunk rendezésére.


Ha nem sikerül megegyezni adósságunk rendezéséről, először is bankszámláink megcsapolására számíthatunk, hiszen a bírósági végzés első fokozata az, hogy inkasszózzák a bankszámlánkat. Akinek nincs számlája, vagy nincs rajta elég pénz, annak letilthatják bérét, vagy nyugdíját, GYESét, és egyéb megfogható járandóságát. Ez általában a járandóság 33-50 %-a körül mozog. Ezután következik az ingóságok - értéktárgyak, bútorok, műszaki cikkek, termények, stb. - számba vétele, végül az ingatlan kerül végrehajtás alá. A törvény részletesen szabályozza mit szabad, és mit nem szabad elvinni.


Törvény, hogy november 01-e és március 01-e között nem tehetnek ki a lakásunkból! Viszont azt is tudni kell, hogy a lefoglalt tárgyainkat soem a valódi értéken számítják be, ami igaz az ingatlanokra is. Amennyiben lehet, ragaszkodjunk a közvetlen értékesítéshez, úgy talán több pénzt kaphatunk, mint az árveréseken.


A törvény megengedi a végrehajtónak, hogy lezárt lakásunkat a távollétünkban felnyissa, ilyenkor kötelező neki tanút alkalmazni, jegyzőkönyvet készíteni, és a tönkretett zár, vagy lakat helyett feltett új zár kulcsait a lakásunkhoz legközelebbi rendőrkapitányságra leadni.


Ha otthon vagyunk, de akadályozzuk a végrehajtó munkáját, akkor rendőrt hívhat, aminek nyoma lesz a jegyzőkönyvben, később pedig a bíróság emiatt akár félmilliós bírságot is kiszabhat ránk. Törvény értelmében nem tudunk kibújni a foglalás alól azzal, hogy a lefoglalt tárgya házastársunkké, ha igen, ezt az állítást nagyon meggíőzően kell bizonyítanunk. A mindennapi élethez, illetve a megélhetésünkhöz létfontosságú eszközökön(ágy, szék, asztal, egy mosógép, egy hűtőszekrény, gyerekjáték) kívül ugyanis mindent elvihetnek.


A végrehajtás költségeit első körben mindíg a végrehajtást kérő előlegezi meg. Ha az eljárás eredményes, akkor az összes költséget ráverik az adósra.


Az adós jogai:


- Még a bírósági végrehajtói lap ellen is kifogást tehetünk, ha úgy érezzük, hogy az ellenünk folyó végrehajtás törvényellenes, vagy jogszerűtlen. A bírósági végzés ellen fellebbezéssel élhetünk, amivel késleltethető a végrehajtás, az árverés során befolyt pénz kifizetése.


- Másodfokon jogerőre emelkedett végzés ellen is felülvizsgálati kérelmet nyújthatunk be.


- A végrehajtáskor történt szabálytalanság miatt a végrehajtástól számított 15 napon belül kifogással élhetünk a végrehajtónál, aki köteles 3 munkanapon belül azt továbbítani a bírósághoz, akinek további 60 napja van elbíráló végzést hozni.


- Érdemes áttanulmányoznunk a vonatkozó törvényt. mely részletesen tartalmazza, mit kell tartalmaznia a jegyzőkönyvnek, milyen jogai vannak a végrehajtónak, egyáltalán, kiből lehet végrehajtó.


- Ha túlkapások, netán erőszak történt, igyekezzünk meggyőző bizonyítékokra szert tenni, (tanú, fotó, hangfelvétel), és persze nem kifutni a rendelkezésre álló időből.

2011. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó mondja jól szerintem!Nekem gyanús itt valami!

Honnan vett fel kölcsönt a nővéred?

Melyik cég küldte a végrehajtót?

Ezeket jó lenne, ha megírnád, jobban tudnánk segíteni.

Mindenesetre legjobb megoldás lenne, ha személyesen próbálna nővéred a részletfizetésben megegyezni ott,ahonnan a hitelt felvette.Ha sikerül megállapodnia, legyen erről papírja is.

2011. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!