Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Behivhatnak közmunkára?...

Behivhatnak közmunkára? Álláskereső kiskönyvbe hány pecsét kell?

Figyelt kérdés
Most végeztem az iskolával és szerdán regisztráltattam be magam a munkanélküliben. Érettségim és egy okj-s szakmám van. Azt mondták hogyha 1 éven belül nem találok munkát kiközvetitenek valahova! Ebbe az is beletartozik hogyha utcát kell seperni??? Vagy mik tartoznak ide milyen munkák?? Ha nem megyek el oda ahova kiközvetitenek baj lessz belőle??? Mit érdemes erről tudni?? Mert ott semmiről sem tájékoztattak :( És abba az álláskereső kiskönyvbe havonta mennyi pecsétet kell rakatni?? Vagy én is irhatok bele?? Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 4. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A kiskönyvbe azt írd bele, hogy hol kerestél állást (van megfelelő hely rá, azt nem tudom hányadik oldalon). Bármikor kiközvetíthetnek, nem csak egy év múlva. Ha nem fogadod el az állást, és felvennének, akkor szankciósan törölnek a nyilvántartásból, ami azt jelenti, hogy egy ideig nem regisztráltathatsz újra.

Közmunkára jelenleg azokat közvetítik, akik az önkormányzattól BPJ-t kapnak. Ez egy 28500 ft-os segély, amelyet akkor igényelhet az ember, ha a munkaügyitől már nem kap ellátást, és megfelel az egyéb, önkormányzat által előírt feltételeknek is.


Elméletileg tehát, ha van egy munkáltató, aki utcasöprőt keres, és benyújtja ezt az igényét a munkaügyihez, akkor arra is kiközvetíthetnek, de erre vajmi kevés esélyt látok. :)

2011. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és pecsételni majd csak a munkaügyiben pecsételnek, ha megjelentél az előírt időpontban.
2011. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már egy éve kapom az önkormányzattól ezt a 28500 Ft-ot. Mivel épp ma szavazzák meg az új közmunkatörvényt, már látom, hogy hamarosan utcát fogok söpörni két diplomával.
2011. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
borzalmas mennyire nincsen munka seholsem:( mindegy már milyen szakmája van az embernek, elállni nagyon csekély az esélye hogy eltud:(
2011. júl. 4. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Munka az van az országban sok minden sok helyen, csak éppen fizetség nincs érte!
2014. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!