Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a bankok,...

Miért nem értik meg a bankok, hogy nem azért nem fizetek, mert nem akarok, hanem nincs miből fizetni a törlesztőt?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, magamnak köszönhetem, hogy ennyire eladósodtam, de már egy ideje nem tudom fizetni a törlesztőket, mert nincs munkahelyem és így próbálunk a kisgyerekemmel együtt talpon és életben maradni. Tudom, hogy nem kellett volna tovább nyújtózkodni, mint a takaró ért, de így legalább az éhezés elkezdését és a rezsi egy részének nem fizetését tudtuk a hitelkártyákkal 1,5 évvel későbbre tenni.

A bankból 3 naponta hívogatnak, hogy mikor fogok már törleszteni. Leginkább az fáj, hogy közölte velem az egyik ügyintézőjük, hogy hát "Hölgyem, maga nem tesz meg mindent azért, hogy törlesszen, ezért negatívan minősítjük, és a bírósági peren a tartozása így akár meg is háromszorozódhat."

Kérdem én, hogy mivel nem teszek meg mindent? Folyamatosan állást keresek, több tucat önéletrajzot beadtam az összes olyan helyre 25 km-es körzetben, amit el tudok vállalni, mert a megoldható vele az óvodába a gyerekemért menetelem, eddig kettő állásinterjúra be is jutottam belőlük. Ezen kívül mit tehetnék még? Bocsássam áruba a testemet csak ne kelljen utána tükörbe néznem?! Csakhogy ahhoz nem vagyok jó testű nő.

Vajon mit kellene még megtennem szerintetek azért, hogy elhiggyék végre, hogy azzal, hogy 3 naponta hívogatnak nem lesz előbb állásom? Sőt még idegileg is teljesen tönkretesznek és még a gyerekemet is elveszíthetem emiatt, ha idegbeteg leszek.


2011. júl. 11. 14:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de te mit szólnál ha valaki tartozna neked és azzal a kifogással jönne, hogy megadná azt a pénzt, de nem tudja?! Érdekelne, vagy inkább szeretnéd viszontlátni a pénzedet?
2011. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj, de az elsőnek igaza van!

Pl. anyósomnak is tartozik egy ismerőse, ő is azzal jön,hogy nem tud fizetni. Engedje meg,hogy leszarjuk. Kell a pénz és kész. Amikor neki kellett anyós adott rögtön!

Ő is tovább nyújtózkodott,mint kellett volna. Anyósnak sem ad senki haladékot,ha be kell fizetni a számlákat!

2011. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos manapság ez lett a módi, hogy alkalmaznak telefonos munkára embereket, akiknek az a dolguk, hívogassák a tartozókat. A hangnem nagyban függ a telefonos modorától. Persze, kapnak sablonokat, milyen mondatokat használjanak.

Ilyen esetekben az emberiesség ki van zárva. A bank célja csak egy.... lehetőleg behajtani az adósságot.

2011. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
84%
viszont akarják látni a pénzt amit kiadtak neked, deee tényleg elég tré helyzet\dolog ez
2011. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú,ami veletek történik,de a bankok nem ajándékot adnak,hanem hitelt,méghozzá olyan feltételekkel,amilyenekkel.
2011. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
Be kellett volna menni időben és futamidő hosszabbítást, törlesztő részlet csökkentést kérni. MIvel ezt elmulasztottad, valóban nem tettél meg mindent, hogy fizetni tudd a bankhitelt.
2011. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%

A bankok nem a saját pénzüket, adják kölcsön, hanem a mit a többiek összespóroltak és azért tették a bankba, hogy valamit kapjanak érte, ha már a fogukhoz verték a garast. Ha te nem fizetsz és sokan mások, azok pénzét vettétek el akik spóroltak vmire pl. betegségre, idős korukra stb.

Én is vehettem volna fel hitelt, de végiggondoltam és inkább nem vettem fel, mert tartottam tőle, hogy előre nem látható okok miatt nem tudnék fizetni.

Egyébként még "örülhetsz", hogy hívogat a bank , mert már akár egy követeléskezelőnek is kiadhatta volna és azok még rosszabbak.

2011. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
4 hitelem van ugyanattól a banktól, kettőnek fizetem a törlesztőjét, ami futamidő kitolással járt,mivel voltam bent náluk. Arra megy el 11000 ft, vagyis majdnem az egész családi pótlék. Így miért nem veszik figyelembe, hogy mindent megteszek, de a másik kettő nagyobbra nem tudom bevállalni a felajánlott 30-30 ezres törlesztőt, mikor az össz bevételem 41 ezer ft a családi pótlékkal együtt. Miért nem számít pozitívumnak, hogy a 4-ből kettőnél fizetek? Hisz mind a 4 náluk van.
2011. júl. 11. 15:22
 9/33 anonim ***** válasza:
Menj be hozzájuk szépen és érdeklődd meg a lehetőségeket. Biztosan van olyan, hogy tartozásrendező hitel. Összevonják a 4 hitelt, ráterhelik az ingatlanra és hosszú futamidővel, alacsonyabb törlesztővel adnak egy újat. Akkor már csak egyet kell fizetned.
2011. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
59%
szia!Én is rngeteg hitelemmel bajlódom,mert ugye én is kénytelen voltam felvenni a hiteleket,mert a rezsit és a kajámat már nem tudtam volna a sok törlesztő mellett fedezni,ezért is vagyok ilyen nagy bajban,amiben vagyok...nem tudok mit csinálni, a lakásomat már elvutte a bank,de még így is rengeteg a tartozásom,ezek személyi kölcsönök és hitelkártyák...a behajtók hatalmas kamatokat számolnak fel rájuk,ezért nem tudom,hogy mi lesz,mert ezt így nem tudom vállalni én sem...
2011. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!