Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a bankok,...

Miért nem értik meg a bankok, hogy nem azért nem fizetek, mert nem akarok, hanem nincs miből fizetni a törlesztőt?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, magamnak köszönhetem, hogy ennyire eladósodtam, de már egy ideje nem tudom fizetni a törlesztőket, mert nincs munkahelyem és így próbálunk a kisgyerekemmel együtt talpon és életben maradni. Tudom, hogy nem kellett volna tovább nyújtózkodni, mint a takaró ért, de így legalább az éhezés elkezdését és a rezsi egy részének nem fizetését tudtuk a hitelkártyákkal 1,5 évvel későbbre tenni.

A bankból 3 naponta hívogatnak, hogy mikor fogok már törleszteni. Leginkább az fáj, hogy közölte velem az egyik ügyintézőjük, hogy hát "Hölgyem, maga nem tesz meg mindent azért, hogy törlesszen, ezért negatívan minősítjük, és a bírósági peren a tartozása így akár meg is háromszorozódhat."

Kérdem én, hogy mivel nem teszek meg mindent? Folyamatosan állást keresek, több tucat önéletrajzot beadtam az összes olyan helyre 25 km-es körzetben, amit el tudok vállalni, mert a megoldható vele az óvodába a gyerekemért menetelem, eddig kettő állásinterjúra be is jutottam belőlük. Ezen kívül mit tehetnék még? Bocsássam áruba a testemet csak ne kelljen utána tükörbe néznem?! Csakhogy ahhoz nem vagyok jó testű nő.

Vajon mit kellene még megtennem szerintetek azért, hogy elhiggyék végre, hogy azzal, hogy 3 naponta hívogatnak nem lesz előbb állásom? Sőt még idegileg is teljesen tönkretesznek és még a gyerekemet is elveszíthetem emiatt, ha idegbeteg leszek.


2011. júl. 11. 14:53
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Az ingatlanon CHF alapú lakásvásárlási hitel van, aminek csak a fele az enyém, amit nem én fizetek, hanem az exem fizeti gyerektartás helyett az én részemet is. így ha arra terhelnék, akkor még laknunk sem lesz hol. A hitel jelenleg 9,5 millió a CHF árfolyam miatt a lakáson, miközben 6,5 milliós a lakás. Tehát nincs hova terhelnie a banknak.
2011. júl. 11. 15:29
 12/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te hova tudtál költözni?
2011. júl. 11. 15:30
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, most fizetik meg a nagy engedékenység árát azok, akiknek a bank orrba-szájba hitelt adott. Amikor megadták, a felvevőnek jól jött, hiszen szüksége volt rá. Persze, ilyenkor kevés ember képes józanul számolni, meddig képes elvonni a jövedelméből.

A bank nem szociális intézmény. egyszerűen él a lehetőségével, hogy behajtsa a tartozásokat.

2011. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

Megértik ők, de ha nem hajtanák be, akkor tönkremennének. Szokatlan, de a bank valóban szó szerint veszi, ami a szerződésben van.

Másrészről ne haragudj, de hatalmas butaság volt hitelből élni. Lehet, hogy kevés pénzetek lenne másfél éve, de mégis 11 ezerrel több, mint most.

Próbálj meg mindenből pénzt csinálni, amiből csak lehet. Mást sajnos nem tudsz tenni. Piacozz, varrj otthon, járj el takarítani, bármi amit tudsz csinálni. Ez az egyetlen megoldás.

2011. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Amit tudtam, azt a vaterán eladtam, hogy télen ki tudjam fizetni a távhőt és maradjon még mellette élelmiszerre is. Tv előfizetésem sincs már, mert azt is lemondtam. Net is csak a hűségnyilatkozat, az álláskeresés és amiatt van bekötve, hogy ne legyek depressziós a 4 fal között esténként vagy délutánonként, amikor alszik a gyerekem, de már kezdem erre is sajnálni a havi 3 ezer ft-ot, mert az 1,5 hét kajapénz.
2011. júl. 11. 21:12
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
ÚR Isten!!!!Szegénykém.....!!!3 ezer ft-ot másfél hétre be tudsz osztani a kisgyermekedre és magadra????Jajj Istenem,ha tudnék segítenék!!!Budapesti vagy????Ne haragudj,hogy megkérdeztem...ja,én az utolsó vagyok,mármint aki tele van hitellel,úgyszintén...írjál..-hátha kitalálunk valamit
2011. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
56%

"A bankok nem a saját pénzüket, adják kölcsön, hanem a mit a többiek összespóroltak és azért tették a bankba, hogy valamit kapjanak érte, ha már a fogukhoz verték a garast. Ha te nem fizetsz és sokan mások, azok pénzét vettétek el akik spóroltak vmire pl. betegségre, idős korukra stb. "


Aha.........

2011. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok budapesti, veszprém megyei vagyok. Egyébként a kényszer nagyúr, be kell tudnom osztani. Bár az igaz, hogy így legalább fogyókúra nélkül fogyok és szerencsém volt, hogy nem voltam sosem sovány alkat, mert így az eddigi 10 mellé, ha még 10 kiló lemegy, akkor pont ideális súlyom lesz a magasságomhoz. A gyermekem meg szerencsére nem fogy, mert inkább ő egyen, mint én, bár nem is hízik már vagy fél éve semmit, pedig magasságban nő. Bár már alig várom, hogy szeptember 1 legyen, mert akkor ismét ehet ingyen az óvodában, ha addig nem kapok valamilyen munkát, mert azért az ismerőseim is igyekeznek segíteni olyan téren, hogy hova adjam be még úgy is az önéletrajzomat, hogy nincs meghirdetve állás, hátha....Azért 2-3 havonta a szüleim pár liter tejet, tojást, lisztet és tésztát eljuttattak hozzánk 80 km-ről ismerős által, pedig ők sincsenek eleresztve sajnos, mert nekik is van CHF alapú hitelük, amit nyögnek. Bízom benne, hogy egyszer látom majd értelmét annak, hogy tanultam és 24 évesen szültem. A gond csak az, ha viszik a lakást, akkor egy 2 méter X 3 méteres szobába tudunk beköltözni úgy, hogy 4-en fogunk lakni 40 négyzetméteren (anyám, öcsém, gyermekem és én.) És erre nemigazán vágyom a 1,5 szobás lakás után, főleg, hogy új óvoda, új környezet lenne, kistelepülés másik megyében még kevesebb lehetőséggel a környéken... De albérletet fent tartani viszont munkahely nélkül lehetetlen lenne.
2011. júl. 12. 20:39
 19/33 anonim ***** válasza:

Szia,én vagyok, a sok hiteles,egyébként Szilvi a nevem,téged hogy hívnak?

Hát azt elhiszem,hogy nagyon kényelmetlen lenne egy 3x4-es szobában négyen élni,de lehet,hogy el kéne ezen a formátumon is gondolkodni,mert lehet,hogy kényelmetlen ugyan egy db-ig,de sajnos most ebben a helyzetben mégis biztosabb pont,mint ez a másfél szobás lakás.

Még arra is gondoltam,hogy mi lenne,ha felköltöznél a kisgyermekkel ide Pestre ,és egy olcsó,NAGYON OLCSÓ albérletet kivennél és itt tudnék segíteni a munkában-ez biztos,azt a lakást pedig kiadnád addíg...ezek nem rossz gondolatok,ha meg szeretnéd tartani a lakásodat.

Egyébként hány hiteled van és ezek milyen összegűek pontosan és milyenek lennének a törlesztők?Szia,és írj

2011. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ?
2011. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!