Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell a pénztárgépbe...

Hogyan kell a pénztárgépbe beütni a kívánt összeget, visszaadni?

Figyelt kérdés

Pultos leszek egy falunapon,így gondolom hogy lesz pénztárgép is, de sajnos még sosem kezeltem, csak tescoban mint diákmunkás. Van összefüggés a kettő között?


Szakmám vendéglős (vendéglátói eladó, pincér..) így ciki, hogy olyan hülye vagyok hogy nem tudom kezelni :(

Részletesen kérem írja le nekem valaki, hogy mit kell csinálni, mert én sosem fizettettem gyakornokként... :( Onnan hogy vett valamit a vevő, mit hogyan, mikor nyomok a gépen...

Válaszokat köszönöm.


2011. júl. 11. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az abaj hogy ez pénztárgépenként eltérő, sőt még azonos pénztárgépnél is lehtnek más más cégnál más más gyűjtők.. Ha ilyen lesz, meg fogják mutatni.
2011. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:( Azért köszi... én olyanra lennék kíváncsi, h pl. beütöm azt az árat amit kért...pl 200 - és azután h Készpénz, vagy a kp a legvégén kell amikor már mindent összeadtam 1 vevőnél...meg gyűjtőzni kell e, szoktak e, ez is gondolom eltérő... :( hmmm szerettem volna előre tanulni, de látom enm fog menni,láttam "pár" útmutatót neten... azért köszönöm, és tapasztalatokat attól írhattok...
2011. júl. 11. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit fogsz árulni falunapon? Ha pl. sört árulni segítesz a helyi kocsmatulajnak, akkor menj el hozzá és kérdezd meg, hogy milyen pénztárgépet visz.

Tényleg mindegyik másképp működik, de gyorsan meg lehet jegyezni. Egy falunapon annyiféle dolgot nem is árulnak, minden funkcióra úgysem lesz szükséged.

2011. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:) Az a baj, hogy nem itt lesz ahol lakom, hanem elég messze, így nem tudok csak úgy leugrani. A kocsma tulaja egyik barátomat ismeri, neki szólt hogy kell 2 ember, tehát még a tulajt sem ismerem. :( Csak nem akarok beégni :(

De azért köszönöm a válaszokat.

2011. júl. 12. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!