Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen segélyt, vagy ellátást...

Milyen segélyt, vagy ellátást igényelhetek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Február óta nem vagyok egyetemi hallgató, addig csak diákmunkát vállaltam. Most bejelentkeztem pályakezdő álláskeresőnek, de jövedelmem nincs és már a szüleim sem tudnak eltartani. Most szó szerint nem élek semmiből. Van egy lakás a nevemen, annak a költségeit sem tudom fizetni. Mit tegyek? Milyen segélyt igényelhetek?
2011. júl. 13. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz felmutatni 200 nap papírokkal igazolható, bejelentett munkaviszonyt akkor semmilyen ellátásra nem vagy jogosult!! Pályakezdőknek a munkaügyi központ is még csak jótanácsot sem tud adni.


De neked legalább van egy házad, másoknak az sincs!! Add el a házat, abból elleszel egy darabig.

Egyvalamit tudsz még tenni: elmész dolgozni ha van hova.

Segély, semmilyen ellátást tutira nem fogsz kapni.

2011. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg annyit próbálhatsz meg, hogy bemész a munkaügyihez és megpróbálsz valami tanfolyamra bekerülni. Ha szerencséd van, a tanfolyam alatt fizetik a minimálbért, de ha azt nem is, az ott töltött idő beleszámít a 200 napba és ha az megvan igényelhetsz segélyt.
2011. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!