Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az ajánlott...

Mi értelme van az ajánlott levélnek? (info lent)

Figyelt kérdés

Régebben ugye, ha én kaptam egy ajánlott levelet, akkor a postás becsöngetett, én kimentem, aláírtam és átvettem. Most már nem kell alá írni, ha ajánlott levél jön, csak bedobják a posta ládába. Ha esetleg eltűnik a levelem és bemegyek az ajánló szelvénnyel reklamálni, akkor mit mondanak? Mert arra nincs bizonyíték, hogy a postás valóban bedobta-e hozzánk...


Egyáltalán mi az ajánlott levél "utódja"? (ahol alá írás ellenében adja át a postás a levelet)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 15. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Utódjai":

[link]

[link]

2011. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként az ajánlott levelet is aláírással lehet átvenni, max nem otthon, hanem be kell menni a szelvénnyel a postára. A lényeg, hogy van a feladónál is egy szelvény, amit tud lobogtatni, ha eltűnt a levél.

A tértivevényesnél vissza is igazolják a feladónak, hogy át lett véve a levél.

SK: csak a címzett, vagy külön meghatalmazottja veheti át

2011. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ajánlott levél kézbesíthető postaláda útján is, amennyiben a postás megbizonyosodott arról, hogy azt "illetéktelenek" nem érhetik el. Tehát kb. ha zárt a szekrény, akkor simán bedobhatja.
2011. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ajánlott lényege, hogy van nyomonkövetési száma


LNK jelzéssel ami + 10 Ft nem dobják be a postaládába

2011. júl. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2011. júl. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!