Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fordító, tolmács munkát...

Fordító, tolmács munkát vállalhatok, ha nincs diplomám?

Figyelt kérdés
Egyetemen angol és spanyol szakon tanultam, de abbahagytam, mert egyáltalán nem olyan, amilyennek elképzeltem. Helyette most egész mást tanulok (ifjúságsegítő). Mindkét nyelvet jól beszélem, angolul 15 éve tanulok, nagyjából felsőfokon beszélem, spanyol nyelvterületen pedig egy fél évig laktam. Nyelvvizsgám nincs, mert nincs rá pénzem, vagyis egy középfokú angol van, ami az emelt érettségiért járt. Fordítani nagyon szeretek, sok ismerősnek szoktam segíteni egyetemi jegyzetek fordításában (főleg angolról magyarra). Lenne így esélyem egy fordítói állásra?
2011. júl. 17. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, oda követelmény, hogy igazold a végzettséged. Ha nincs diplomád, nincs végzettséged... :S
2011. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon felhígult a piac, nyelvvizsgája mindenkinek van, lassan diplomája is, úgyhogy nagyon kicsi az esély, hogy bekerülj a körforgásba. Az én időmben még egyetem alatt elkezdhettem a fordítást, így mire diplomáztam, már volt "nevem" a szakmában. De manapság nem nagyon osztogatják az ilyen megbízásokat. Persze hirdethetsz, hátha. De fordítóirodánál hiába jelentkeznél, oda profikat várnak.
2011. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!