Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 év felett, a tanév alatt...

18 év felett, a tanév alatt vállalhatok diákmunkát? Ide vonatkozó jogszabály esetleg?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy sikerült diákmunkát szereznem a nyárra, viszont szeretném a tanítás alatt is folytatni. A munkáltató szerint ennek jogi akadálya van, viszont az osztályomban többen is dolgoznak így. Valaki esetleg ismeri az ide vonatkozó jogszabályt? Kerestem, de sajnos nem találtam meg.

Előre is köszi.


2011. júl. 28. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény 72.paragrafus

[link]


15 éves korban van, hogy nem dolgozhatsz tanév alatt.

2011. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem dolgozhatsz.Viszont az meg van szabva,hogy hány órát egy bizonyos időszakra vonatkozóan.Emlékszem,hogy amikor még volt a munkavállalói kiskönyv,abban volt leírva,hogy egy évben,hónapban,héten elosztva hány órát lehet melózni.Lehet,hogy ezt lépted át,vagy nem tudom.De nem hinném,hogy a suli az akadály.
2011. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Amit a második ír, az nem órában, hanem napban van meghatározva és az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozik.

2011. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!