Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán, ha nincs minimál ár...

Nigra kérdése:

Vaterán, ha nincs minimál ár és egy mondjuk 30e ft-os termék licitjét megnyerem 6ezerrel, akkor azt annyiért is veszem meg?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy minimál ár nélkül, az aukció zárásakor a legmagasabb licit mindenképpen megkapja az adott terméket vagy az eladó visszaléphet?
2011. júl. 26. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen olyankor a tiéd a termék!Visszaléphet sajnos,de az nem korrekt dolog.Elvileg be is perelheted azért ha visszalép,mert nem a szabályoknak megfelelően jár el.

Már én is jártam így.Persze nem pereltem be,(annyit azért nem ért)de nagyon mérges voltam!

2011. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
remélem azért nem fog visszalépni :) egy nagyon szép babakocsira pályázok, 3.-án zár az aukció :)
2011. júl. 26. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg oda kell adja, ha visszalép, akkor negatív minősítést kapsz. Na meg próbálhatod jogi útra vinni az ügyet, bár én nem érezném korrektnek - dacára annak, hogy elvileg az lenne.
2011. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pereskedni ilyesmiért biztosan nem fogok :D csak nem teljesen voltam vel tisztában, hogy ha nincs minimál ár akkor ha 6ezerrel nyerem meg akkor annyit fizetek vagy többet. Igazából magamat védem egy esetleges ilyentől.
2011. júl. 26. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A jelenlegi ár mellett jobbra ha ott a szöveg, hogy nincs minimálár akkor valóban amennyi a leütéskor érvényes licit, az akkor az utolsó licitet megadó vásárlóé lesz.


Az eladó visszaléphet, de akkor csak egy negát kap a vevőtől. Nem érdemes perelni. Ha valakinek életbevágó a termék megszerzése akkor vágjon bele a perbe.

2011. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!