Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesanyám szeretné rám íratni...

Édesanyám szeretné rám íratni a házát, de úgy, hogy a haszonélvezet rajta marad. Én úgy szeretném, hogy a kislányomra írassa, és ha meghal, a haszonélvezet rám szálljon. Megoldható ez?

Figyelt kérdés
milyen modon érdemes ezt,vásárlás,vagy ajándékozás?melyikkel kevesebb az illeték?ha a kislányom nevére megy,a gyámügy rá teheti a kezét?
2007. júl. 7. 11:37
 1/2 anonim válasza:
100%
Haszonélvezetet nem lehet örökölni.Édesanyád haszonélvezete megmarad, ha a Te kislányod nevére kerül a tulajdon,de neked már nem lesz semmi jogod.Ha így nem jó, akkor mindenképpen a vásárlást ajánlom, mert így "csak" 2% az illeték az érték után.Az ajándék drágább,most nem tudom mennyit változott,de 6-8% biztos van.Én néhány hónapja csináltam ugyanezt.Mire újra átírásra kerülne a sor,hátha megváltozik az illetéktörvény.
2007. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a gyámügy lesz a "harmadik fél"!

A kislányod nagykorúságáig az ő tudtuk nélkül nem tehetsz semmit.

2007. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!