Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lenne ha senki sem fizetné...

Mi lenne ha senki sem fizetné a tartozását a banknak és otthagyná a munkáját?

Figyelt kérdés
Ha országos szinten lehetséges lenne ilyen összefogás, akkor mi lenne. Arra gondolok, hogy az egész ország kivonja magát a pénzügyi szférából, összeköltözünk megint nagy törzsekbe és megtermesztjük magunknak, ami kell és feladjuk a felszínes, világi vágyainkat, mint pl márkás cipő kínából.
2011. aug. 1. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy pl. Internet. Vagy áram. Vagy melegvíz. Vagy úgy étel egyáltalán. Persze, tök jó lenne.
2011. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a munkahelyed, költözz ki az erdőbe, és játssz egyedül ősemberesdit. Minek kellenek ahhoz a többiek? Én maradok a 21. századi komfortnál. Ha annyira visszavágysz a régmúltba, megtehetted volna, hogy lakáshitel helyett meghúzod magad valamelyik barlangban.
2011. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ez már ebben a formában biztosan nem menne,de külföldi országokban már elkezdték szervezni azt hogy senki ne fizesse a bankoknak a hitelt és így tönkre lehetne vágni a csaló gazembereket.De azt hiszem ez is csak egy álom marad.De az álmaink legalább a miénk azt senki nem veheti el.
2011. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan az a katasztrófa, ami amúgy is lesz, csak így előbb bekövetkezne.
2011. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha senki nem fizeti a bankoknak a hiteleket, akkor azok az emberek is bebukják a pénzüket, akik a bankban tartották, ugyanis az ő pénzüket adja ki a bank hitelként.
2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Például igen rosszul járna az, aki kuporgat és megtakarítása van.
2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, h mindenki teljesen le lenne nullázva, öltönyösök és munkásemberek egyaránt.
2011. aug. 1. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok banki szakember, de szerintem nem a te, vagy az én kuporgatott pénzemet adják ki, amikor valaki pl. lakáshitelt vesz fel. Hanem létrehozzák a pénzt, a semmiből. Ezalatt arra gondolok, hogy megterhelik a vásárolandó lakást jelzáloggal, vagyis pénzzé váltják. A pénz mögött álló érték, fedezet, a lakás.

Szerintem ha az egész ország kivonná magát a pénzügyi szférából, még rosszabb lenne a helyzet mint a középkorban. Hol aludna több millió ember? Mit enne több millió ember? Megtermelni? Honnan szerzel földeket? Állatokat? Takarmányt stb…

Lehet nem lenne márkás cipőd, de valószínűleg élelmed se. Nézz csak körül a világban, pl. Afrika.

2011. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!