Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam valamit interneten,...

Eladtam valamit interneten, nem bírtam beszerezni, pénzt kéne visszaadni. Nem megy csak néhány hét mulva, mert elköltöttem. Ha feljelent, mi lesz?

Figyelt kérdés
Minden levelére válaszolok, nem akarok lelépni a pénzével, időt kértem tőle. Teljesen együttműködő vagyok. Nem vagyok tolvaj. Mit lehet tenni, illetve mi lesz ha feljelent?
2009. ápr. 8. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát ezt most próbáld megoldani baromi gyorsan, és legközelebb ne próbálj eladni olyat, aminek nem vagy birtokában.
2009. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ha feljelent, azután hogyan zajlanak a dolgok. Számít-e valamit, hogy igazából keresem az együttműködést vele. Lecsuknak, vagy mi lesz?
2009. ápr. 8. 22:02
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Hol adtál el?
2009. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora értékről van szó?


Amúgy a sikkasztás, hűtlen kezelés, de még akár a megtévesztés vagy csalás vádja is megállhat bíróság előtt.

2009. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha írásos bizonyítékod van arra, hogy próbálsz együttműködni, és nem a te hibád, hogy nem tudtad beszerezni időben a cuccot, akkor enyhítő körülmény lehet, de az ilyenekkel tényleg bánj nagyon óvatosan, mert ha most nem is lesz bajod belőle, később lehet. Viszont ha tudod, hogy belátható időn belül nem tudod beszerezni, amit el akartál adni, akkor inkább utald vissza a pénzt, és egyezz meg a vevővel, hogy tartsátok meg egymás elérhetőségét, és amint nálad lesz, neki adod el kizárólag. Persze, ha hajlandó ilyenbe belemenni anélkül, hogy bemocskol.


Velem is történt nem ilyen, de hasonló, problémás vevő, nála keletkezett hiba abban, amit tőlem vásárolt, nem ellenőrizte le (volt lehetősége), nekem írásos bizonyítékom volt, hogy felajánlottam az esetleges javítást, hozza vissza vagy küldje vissza, ebbe ő nem ment bele, vádaskodva bevésett egy rágalmazást (be is perelhettem volna, de párszáz forintos ügylet miatt nem láttam értelmét), de ha ügyet csinált volna, ő vált volna nevetségessé, és fizethetett volna rágalmazásért, akkor is, ha az a bizonyos oldal tojt magasról az ügyre (ott is hagytam).

2009. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A BTK Csalás címszó alatt tárgyalja.

szabálysértés, ha az érintett összeg a 20 ezer Ft-ot nem haladja meg.

Bűncselekmény; ha meghaladja.

2009. ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát mostmár csak a pénz visszaküldésrő van szó, de arról levelezésem van elmentve, hogy szándékozom visszaadni, csak idő kéne
2009. ápr. 8. 23:38
 8/13 A kérdező kommentje:
amugy több 20-nál, de ha elimerem a tartozást és jelzem is hogy vissza akarom adni, csak idő kell az is bűncselekmény?
2009. ápr. 8. 23:39
 9/13 A kérdező kommentje:

amugy a kalapácsos V-betűvel kezdődő aukciós oldal

tökre be vagyok tojva, mert alapbó nem csalási szándék volt mögötte

2009. ápr. 8. 23:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha a felperes polgári peres eljárást indít, az összeg visszautalása (visszafizetése) előtt, akkor minden esély megvan arra, hogy ne csak az említett összeget, hanem az időközben felmerülő ügyvédi és perköltséget is, meg kell a vesztes félnek fizetni.

A legtisztább megoldás, ha azonnal postai úton feladva az összeget visszajuttatja a "vásárlóhoz". Addig ugyanis Ön használja a pénzét, amiért akár, kártérítési kamatra is kötelezhető.

2009. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!