Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ingatlanárak még mindig...

Az ingatlanárak még mindig lefelé mennek a válság hatására?

Figyelt kérdés
Van valahol valami elérhető grafikon? Nem az ingatlan alapokra gondolok, hanem konkrétan a lakásárakról kérdem.
2011. aug. 8. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A portfolio-n elég jó cikkek szoktak lenni.

[link]

2011. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, és még jó ideig igen.

Felfele akkor mennének (reálértéken), ha a fizetőképes kerelet megnőne.


Több ember költözne (vagy születne és felnőne) Magyarországra vagy ha olcsóbb lenne a finanszírozási lehetőség (pl szocpolt újra bevezetnék, vagy lenne kedvezményes lakáshitel, első lakásvásárlónak támogatás stb).


Külön jogi szabályváltoztatás nélkül (amire szerintem nincs szükség) még jó ideig esni fog a piac (reálértéken).

2011. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nincs kereslet túl sok, de ennek ellenére nem csökkenek az árak olyan mértékben. Szerintem nem állt be az egyensúly, azaz egy csomó lakást nem tunak eladni, pedig ha tényleg olcsó lenne, azért lenne ki megvegye. Szerintem nem nomális hogy évekig nem tudnak eladni egy csomó lakást. És az sem normális, hogy állandóan jépítésú lakónegyedeket építenek, amikor csökken a lakoság száma.
2011. aug. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!