Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet módosítani azon, hogy...

Lehet módosítani azon, hogy melyik szülő kapja a GYES-t?

Figyelt kérdés
1 hónapja kapja a párom, de változtatni szeretnénk, hogy én legyen GYES-en.
2011. aug. 8. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
igen lehet
2011. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Igen lehet,mi is módosítottuk.Írtok egy levelet hogy x hó x napjától kéritek a gyes lemondását,illetve kitöltötök egy gyes igénylő lapot a Te nevedre,hogy mikortól kéritek stb.
2011. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Megírod az igénylést, a szükséges mellékletekkel, és a párod lemondó levelével együtt beküldöd.
2011. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Leírom azért a kérdésem okát.

Szóval nem akarnak visszavenni a munkahelyemre (ígéretükkel ellentétben) és úgy tudom, hogy míg GYES-en vagyok, addig kötelesek visszavenni és nem is rúghatnak ki.

Jól tudom??

2011. aug. 8. 13:43
 5/9 anonim válasza:
Ugy tudom hogy a munkáltató nem köteles a kismamát gyes alatti munkavállalásra alkalmazni,de gyes lejárta után köteles őt az eredeti helyére visszavenni.Ha valakit fel is vett a munkakörbe,azt csak határozott időre teheti.Ha viszont nem így tett a kismamát akkor is megilleti a munkabére mert a munkáltató hibázott.Ha megszűnt a munkaköre és azért nem veszi vissza,nem köteles alkalmazni más munkakörben,fel is mondhat,szerződést módosíthat de utóbbit csak a kismama beleegyezésével.
2011. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs, ezt nem értem: ha a párod már egy hónapja gyest kap, akkor te mit? Már dolgoznál, de töltöd az összegyűlt szabidat? Él a munkaviszonyod?

Ha fizetés nélküli szabin te voltál a gyed ideje alatt, akkor a gyerek három éves koráig nem mondhat fel rendes felmondással, ha te kapod a gyest, ha nem. Ez nem ettől függ. Azt illeti meg ez a védelem, aki utoljára fizetés nélkülin volt a gyerekkel.

Ha viszont a párod most úgy kap gyest, hogy ő van fizetés nélkülin mellette, akkor őt illeti meg a védelem, téged nem. Ha így van, és te akarod a védelmet, akkor előbb újra fizetés nélküli + gyes neked vmennyi időre, és utána munka (hogy te legyél utoljára fiz.nélkülin).

Felmentési védelem ideje alatt egyébként mindenképp köteles téged foglalkoztatni, akár új munkakört keresni, vagy legalább munkabért fizetni, az más kérdés, hogy utána amint lehet, valószínűleg elküld (de addig is van munkád, és tudsz erre számítani).

2011. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A párom kérte a gyes-t júli elejétől, mert ő vállalkozó, így mindegy, hogy hány órába van bejelentve. A fiam szeptemberbe kezdené a bölcsit, én pedig októberbe kezdtem volna a melót 8 órába.

A munkaviszonyom nem szűnt meg.

Eddig minden juttatást én vettem igénybe és én voltam GYED-en is.

2011. aug. 8. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor a felmentési védelmed most is él, és nincs is szükség rá, hogy a gyest te kérd, már csak azért sem, mert akkor neked csak max. 6 órás munkád lehetne, arra viszont nem köteles a munkáltató, hogy így módosítsa a szerződésedet.
2011. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2011. aug. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!