Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2. gyereknél miből számolják...

2. gyereknél miből számolják a juttatásokat (tgyás, gyed), ha az elsővel még GYES-en vagyok?

Figyelt kérdés
Folyamatos munkaviszonyom van már nagyon régóta, viszont a főnököm bejelentette, hogy meg akarja szüntetni (bár ezt elvileg nem teheti meg a gyerkőc 3 éves koráig), szeretnénk még 1 babát és most, hogy így alakult, hogy nem lesz hova visszamennem, elgondolkodtunk rajta, hogy jöhetne most.
2011. aug. 9. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem az elsővel azonos mértékű lett a juttatásom
2011. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül teherbe esned, mielőtt a nagyobbik három éves lesz, akkor újra felmentési védelem alatt fogsz állni, és nem küldhetnek el. Ha a terhesség közben lejár a gyes, akkor vagy dolgozol egy ideig, vagy táppénzen leszel. Ha jövőre szülsz, és idén az év nagyobb részében gyesen voltál, akkor az ellátások alapja a minimálbér lesz. Ha jövőre szülsz, és idén nagyobb részt gyeden voltál még, akkor az alap az előző gyed alapja lesz. (Nem írtad, mióta vagy már gyesen.)
2011. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
júli 2-től vagyok GYES-en.
2011. aug. 9. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Ajaj, akkor - ha jól számoltam - 182 napot voltál gyeden, és 183 napot leszel gyesen. Ezek szerint a minimálbér lenne az alap.

Idén már csak úgy tudnád ezt korrigálni, ha dolgoznál, vagy csak annyit tennél, hogy lemondod a fizetés nélküli szabit, kiveszed az összegyűlt szabadságokat, aztán újra elmész fizetés nélkülire. Erre az időszakra le kell közben mondani a gyest, aztán újra igényelni.

Nem tudom, mennyivel járnál jobban, ha az előző gyeded alapjából számolnának (nyilvánvalóan aki amúgy is minimálbéres, annak mindegy).

2011. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
53 - 55 eFt volt a GYED-em, uh. nem túl sok.
2011. aug. 9. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Bruttó vagy nettó volt ennyi? Mert a minimálbér alapján a bruttó gyed lenne kb. 55 ezer Ft, és abból még adóelőleg, nyugdíjjárulék...
2011. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem ennyit utaltak, uh. nettó.
2011. aug. 9. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!