Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Becsapott és meglopott a...

Becsapott és meglopott a Tesco! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tegnap volt szerencsém vásárolni a Tescoban szeletelt rövid karajt, melyen nettó tömegként 720g van feltüntetve. A habtálcából kivéve arra lettem figyelmes, hogy a hússzeletek alatt elhelyezett papírszerű akármiből nem egy van a tálcában (ahogyan az lenni szokott), hanem hét darab!

Konyhamérlegre dobva a husit kiderült, hogy annak tömege 638 g.

Nem vagyok az a garast foghoz verdeső alak, de ez felháborító. 10 ilyen csomag húson csaknem egy kilót elcsalnak, rengeteg "lopott" pénzre téve szert. Mit tehetnék?


Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. aug. 10. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fogyasztóvédelem
2011. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
visszamész és reklamálsz, + beírsz a panaszkönyvbe
2011. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyszerű gyártósori hiba volt. Vagy ha mégsem, akkor azért volt hogy puhább legyen a hús alatt a tálca, vag y felszívja ha ereszti a levét. Nagyon mit nem tudsz csinálni, úgyis megmagyarázzák.


Elmész az ügyfélszolgálatra, ott felveszik a problémádat, utána meg egy jót mosolyognak rajtad amikor elmentél.


Meg ha nagyon reklamálni akartál volna, akkor rögtön vissza kellett volna menni.

2011. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A hús jelentős részben vizet tartalmaz. Csomagoláskor a víz benne volt, így volt 720g. Aztán némi víz lecsorgott, elpárolgott, meg a te mérleged különben sem hitelesített..:)


Szúrj ki a tescoval, és legközelebb kevesebb húst vegyél! Ennyit tehetsz..

2011. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

no igen, értem én, hogy fogyasztóvédelem. Nekem is ez jutott eszembe először, de nem lehet csak úgy reklamálni/érdeklődni. Ügyfélkapu regisztráció szükséges hozzá..


A Tesco gondolom, hogy kimagyarázná.. Marhára dühít a dolog és tuti nem veszek ezután húst náluk. Se előre csomagoltat, sem a hentespultból, kapják be :)

2011. aug. 10. 15:02
 6/11 anonim ***** válasza:
az az igazság, hogyha a sarki hentesnél veszel húst, akkor ugyanennyi víz kifolyik belőle
2011. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Közel 10 dkg aligha folyt ki, én nem hiszem el ezt a sztorit.
2011. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszer strandon veszett össze az egyik ismerősünk, sült hekket vett, dekára mérik és a tálcát is hozzámérrék, gondolom a te esetedben is. Azt teheted még,h nem veszel előrecsomagoltat, frissen meg ott mérik le előtted.
2011. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Közel 10 dkg aligha folyt ki, én nem hiszem el ezt a sztorit." tegnapelőtt a spárban a 1,5 kg-os sertéscomb alatt legalább 2 dl véres lé folydogált a dobozban...sosem veszek húst a spárban, csak elhaladtam a húspult mellett és messziről kiszúrtam vagy 10-15 ilyen dobozt ;)
2011. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kifogásoltad a termék minőségét, illetve esztétikai problémád volt vele, még a vásárlás napján visszakellett volna menni, és a vevőszolgálaton reklamálni. Ezzel a fagyasztottan ennyi és kiengedve ennyi problémával túl sok mindent nem lehet kezdeni. A fogyasztóvédelemnek ez túl kis probléma, mert könnyen meglehet hogy egy rendesen átfagyasztott terméket vettél, mindegyik fagyasztott termék fagyasztva kevesebbet mutat mint ami. Én zöldségkeveréket mértem le anno, és 1000 g helyett, csak 880 g volt. Mivel szükségem volt rá így megvettem, lehet panaszkönyvbe is írogatni-sokat nem ér. Ez az ára ha fagyasztott cuccokat veszünk.
2011. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!