Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 150- 160 ezerből bevállal...

Havi 150- 160 ezerből bevállalható 40ezer ft-os fix törlesztő?

Figyelt kérdés
Fiatal pár, gyerek nélkül!
2011. aug. 10. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mennyi időre?

Először adjátok össze a havi bevételeket és a kiadásokat, a kiadásokra számoljál rá még egy keveset. Ha a különbözet magasabb, mint 40 E, akkor bevállalható, de csak akkor ha nem 10-20 évre szól. A mai világban sosem lehet tudni.

2011. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyire és meddig fix? Terveztek gyereket? Ha kiesik az anya jövedelme, akkor is ki fogjátok tudni fizetni? Gondoljátok végig az eshetőségeket.
2011. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mmhh, ez két minimálbér? Én egymagamban keresek ennyit, mégse akarok semmilyen hitelt. Azt se tudom, hogy 2 év múlva lesz-e munkám, nemhogy 10-20 év múlva. Dehát ti tudjátok.
2011. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

7 évről lenne szó, és mindenképpen csak utána szeretnénk gyereket vállalni! 1pedagógus + 1gyári melós keresete ez a siralmas összeg:(

Úgy számolom, hogy rezsi 40ezer, kaja+tisztítószer 40ezer+törlesztő is 40ezer. Így reális?

2011. aug. 10. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:

A pedagógusnak javaslom, hogy a tanári szakma helyett inkább próbáljon elhelyezkedni a közigazgatásban kormánytisztviselőként.

Jó, tudom, nehéz bekerülni, mert hiába van formálisan eltörölve, de akkor is ki nem mondott létszámstop van, meg még inkább létszámleépítés lesz most, hogy megint válság van. De akkor is, ha meg tud csípni ott egy olyan munkakört, amihez felsőfokú végzettség kell, azzal lényegesen többet kereshet ott, mint közalkalmazottként.

Nézegetni kell a kozigallas.gov.hu-t, meg az állásportálok hírleveleiben beikszelni a közigazgatás kategóriát. Aztán pályázni ha van valami, és hátha.

2011. aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok.


Ahogy írtad, a havi kiadásotok 80 E. Akkor még marad havi 70-80.

Nem írtad, hogy mennyire lenne sürgős a kölcsön. Ha nem annyira sürgős, akkor én azt javaslom, hogy 2-3 hónapon keresztül egy füzetben írjál le minden kiadást, még a 100 ft-os rágógumit is. Ez alapján jobban látszik, hogy mire mennyi összeg is megy el. Meg kell bérletet vagy jegyet venni. Az kb. 20 E havonta ha pestiek vagytok. (Nem írtad, hogy hol laksz, de lényegtelen, mert a bkv bérlet horror áron van és gondolom mindenhol drága a tömegközlekedés).

Én úgy szoktam tervezni, hogy pl. a rezsire minden évben rászámolok +10, 15 %-ot.

Azért a kalkulációba számold be azt is, hogy bizony ruházkodni is kell. Kell néha új cipőt, kabátot, zoknit is venni. Ezek sem két forintba kerülnek, még ha kínaiban veszi is az ember (ez nem cikizés, én is onnan öltözködök..csak minőségben mégsem olyan mint márkás társai és igaz hogy olcsóbb, de sűrűbben kell venni ezt-azt)

Meg néha a háztartási gépek is meghalnak vagy megbetegszenek, és akkor szerelőt kell hívni vagy újat kell venni.

Szóval szerintem első lépésként füzetbe írjatok le mindent. Rakjatok félre amennyit lehet. 2-3-4 hónap alatt ki kell derülnie, hogy mennyiből tudtok gazdálkodni, mennyi marad be hónap végén.

Az sem árt, ha közben a havi kiadások 3-6 szorosát félre tudjátok rakni, mert ha vmelyikőtök állástalan lesz, akkor már nem lehet kigazdálkodni a törlesztőt.

Ha tudtok olyan szerződést kössetek, ahol van előtörlesztés is.

Remélem érthető voltam, és nem voltam magyartalan. :)

2011. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Falun élünk. Én helyben ,a párom 10 km-re jár dolgozni motorral ami kb. havi 5ezer ft. Bérletet csak a téli hónapokban vesz akkor havi 14 ezer).

2011. aug. 11. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!