Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg spórolni?

Hogyan tanuljak meg spórolni?

Figyelt kérdés

Eddig havonta 1000, majd 3000Ft-t, jelenleg 5000Ft-t kapok zsebpénzként. A nyáron dolgoztam(ok) egy hónapot, júluis 15.-étől július végéig 44.-45.000Ft-t kerestem (pontosan nem tudom).

A zsebpénzemet eddig valahogy mindig sikerült elköltenem, bankártyára kapom, hát általában 6-10.000Ft között volt a kártyámon. És az a rossz, hogy nem tudnám megmondani, mire ment el a pénzem, kb. minden hülyeségre:((


És most elhatároztam, hogy megtanulok spórolni. Ehhez kellenének nekem tanácsok.

Arra gondoltam, hogy hónap elején fogok egy papírt és felírom, hogy mikre lenne szükségem és azok kb. mennyiber kerülnek. Aztán ami nagyon fontos, azt megveszem akkor, a papírt hagyom az asztalomon és hónap végén, ha még mindig úgy érzem, hogy szükségem van arra a dologra és a pénztárcám is engedi, akkor megveszem.

Arra gondoltam, hogy korlátozom magam, havonta 2000Ft-t, nagyon maximum 3000Ft-t költhetek el.

Ruhákat, cipőket vesznek a szüleim, de azt úgy se kell minden hónapban venni. Nekem csak egyéb kiegészítőkről, kozmetikai termékekről kell gondoskodnom stb.


Van még ötletetek, hogyan tanulhatnék meg spórolni?


2011. aug. 10. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és mivel aug. 15-ig dolgozok, szeptemberben még kapok fizetést az augusztusban dolgozott órákra.
2011. aug. 10. 21:19
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Ne költs.
2011. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
74%

A kérdező kommentje:

Ja, és mivel aug. 15-ig dolgozok, szeptemberben még kapok fizetést az augusztusban dolgozott órákra.


Akkor majd oktobertol kenytelen leszel megtanulni sporolni:D

2011. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt számold ki, hogy összesen kb. mennyit fogsz kapni a nyári munkádért. Döntsd el, hogy abból az összegyűjtött pénzből mit szeretnél megvenni. Valami olyan célt tűzz ki, amit nagyon szeretnél, de az ára is olyan, hogy ahhoz valóban takarékoskodnod kelljen.

Ezek után ahányszor hozzá akarsz nyúlni a pénzedhez, hogy valami kis apróságot vegyél rajta, jusson eszedbe ez a másik!

2011. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legegyszerűbb megoldás, ha kikötöd, mennyit költhetsz az adott hónapban, azt a pénzt leveszed a számládról, aztán kiteszed a bankkártyát a pénztárcádból. Így arról költeni külön procedúra (haza kell menni a kártyáért), azalatt van időd végiggondolni, valóban kell-e neked az adott termék.
2011. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: ez nagyon jó ötlet. Mivel gyalog kb. fél órára lakunk a belvárostól, ezért ha haza kellene jönnöm a bankkártyámért, valószínűleg már nem mennék vissza a városba megvenni amit, kinéztem. Főleg nem iskolaidőben, egyrészt suliba kicsit elfáradok, főleg agyilag, utána ha elmegyek megvenni egy-két apróságot és haza kellene menjek a kártyámért, már nem mennék vissza, egyrészt mert fáradok, másrészt mert elég sok időt elvenne (kb. 1 órát), plussz még másnapra tanulni is kell. Úgyhogy ezt a tanácsot megfogadom.


Igazából nincs semmi olyan dolog, amire most nagyon vágynék és nagyobb értékű. Telefont kaptam karácsonyra, az néhány évig tökéletes lesz nekem, mp3 lejátszóm van, mp4-re nem vágyom, mert általában ha megyek a városba egyedül, akkor hallgatok zenét. Laptopom van, vagyis a családé, de gyakorlatilag egyedül használom.

A ruhatáramat szeretném egy kicsit felfrissíteni, de ezt úgy terveztem, hogy nem egyszerre veszek mindent, hanem apránként. És turikban is szét akarok nézni, hátha találnék jó dolgokat:)


Spórolni pedig azért szeretnék, hogy később el tudjam kezdeni az életemet. Ehhez pedig a mai világban már az első fizetéstől kezdve spórolni kell, szerintem. 2 év múlva érettségizem, utána szeretnék maradni a suliba 2 éves képzésen, majd főiskolára menni, közbe nyaranta dolgozni és mindig félre tenni egy kicsit. Nem szeretném, hogy főiskolás koromban mindent a szüleim fizessenek, nem is tudnák, hiszen nővérem egytemista, koliba lakik és látom, hogy neki sem tudnak túl sokat adni. Általában 5-10.000Ft kap, attól függően, hogy mennyi időre megy, de előfordult olyan is, hogy 5000Ft-t kapott és 3 hétig nem jött haza. Pesten eleve nem könnyű 5000Ft-ból élni, ezért nagyon jól jött neki, hogy volt pénze (ő is dolgozott nyaranta). Meg ő elég jó ösztöndíjat is kap.

Szóval az ÉLETRE szeretnék spórolni:)

2011. aug. 11. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a későbbi életedre kell, akkor kösd le bankban. Lehet minden hónapban lekötni csak 1 hónapra előre, de lehet hosszabb időre is.

Egyébként amit Te írtál, hogy hogyan spórolnál, az is nagyon jó ötlet! :) Felelősen gondolkozol, ahogy észrevettem. :)

2011. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!