Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem külföldről, előre...

Rendeltem külföldről, előre fizettem, a postát is. UPS-el jön, nekik még kell fizetnem, vagy már csak kézbesítenek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifizetted a házhoz szállítást, akkor a UPS-nek már nem kell fizetned semmit. Igazából borravalót se nagyon.
2009. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni semmit, csak egy aláírást fog kérni, aki kihozza, és már megy is tovább.
2009. ápr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugtattatok :)
2009. ápr. 15. 01:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nono!

Attól függ honnan rendelted. Ha EU-n kívülről, akkor még vám + áfa is lesz. Ha jól tudom azt az UPS-nek kell fizetni és ők lerendezik a többit, hogy eljusson az államkassza felé.

Ha EU-n belülről jön, akkor semmi egyéb, ahogy írták is többen.

2009. ápr. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha 22 eurónál többe kerül, amit rendeltél és EU-n kívülről való, akkor 5% áfát kell majd fizetned, de ha ez a helyzet, akkor előre küldenek neked egy levámoláshoz szükséges beleegyező nyilatkozatot. Ha nem keresett meg ezzel a UPS, akkor nem kell semmit pluszban fizetned a futárnak.
2009. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

na igen, azt nem írtan, hgy eu-n kívülről :) köszi a bővebb tájékoztatást. :)


akkor csak az-az 5% van?

2009. ápr. 15. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A vám kb. 3-8%(attól függ micsoda, elektronikus kütyüre nekem 3,5% volt). Az áfa pedig általában 20%. Ezek személyes tapasztalatok voltak 1-2 éve, de szerintem nem változtak azóta a dolgok.


Ja persze van egy minimális összeg ami alatt nem kell, de azt meg se említettem, mert úgyis annyira alacsony. Meg olyan is van, hogyha a vám vagy az áfa (külön-külön nézegetve) valamelyike nem éri el a 10 eurot, akkor azt nem kell megfizetni. Ez a vámnál akár esélyes is lehet, mert pl. 3,5% vámnál árfolyamoktól függően mondjuk 70-80ezer forintos terméknél se kell még vámot fizetni, hisz a 70ezer Ft 3,5%-a még kisebb, mint 10 euro. De a 20% ára az elég hamar átlépi a 10 eurós határt, szóval azt szinte mindig kell, sajna. :)

2009. ápr. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de ha saját magamnak rendeltem, azon mért van forgalmi adó? :O mert az nem kerül forgalomba, az csak az egyém :D
2009. ápr. 16. 09:45
 9/9 A kérdező kommentje:
közben megjött, 8200ft volt amit fizettem és az upsnek semmit nem kellett. :)
2009. máj. 1. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!