Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek! Tudnál segíteni?

Átvertek! Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Vettem egy telefont az interneten, nem tudtam személyesen megnézni ezért postán küldte el az eladó. A hibáját eltitkolta, egy szóval sem említette hogy van-e valami problémája. A kijelző cserére szorul ami a telefon árának a fele (több tízezer forint).


Írtam az eladónak hogy az üzletet felejtsük el és küldje vissza a pénzem és visszaadom a telefonját mert átvert.


Ilyenkor lehet-e valahol reklamálni ?


"Az elállási jog a rendelkezések szerint azért illeti meg a vásárlót, mivel a megrendelés előtt személyesen nem tud meggyőződni a vásárolni kívánt termék műszaki paramétereiről, tulajdonságairól, a döntéshozatalhoz szükséges jogai korlátozottak. Így az elállási jog gyakorlása független az átvétel módjától. A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat."


Tehát ha elállnék a telefontól akkor ezt hogy tudnám megvalósítani ha az eladó nem egyezik bele hogy a pénzem visszaküldje és a telefont visszakapja?


Köszönöm a segítséget!


2011. aug. 19. 13:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Az elállási jog csak egy üzlettel szemben érvényes, magánszemélyek között nem.


Ellenben ha nagyobb értékű a telefon simán fel tudod csalásért jelenteni a helyi rendőrségen. Ha megvan minden adata (márpedig ha valahogy kifizetted akkor megvan) akkor sima ügy, nyomozni se kell a rendőröknek, szeretik az ilyet, + egy statisztikajavító megoldott ügy.


Fenyegesd meg vele a srácot, ha pedig nem reagál valóban jelentsd fel.

2011. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Sajnos a boríték amiben küldte már nincs meg. Így csak a nevét és a számlaszámát, továbbá a várost ahol lakik tudom. A pontos címet, utca, házszám nem.
2011. aug. 19. 13:28
 3/26 A kérdező kommentje:
50.000Ft feletti telefonról beszélünk.
2011. aug. 19. 13:30
 4/26 anonim ***** válasza:
A neve és a számlaszáma juszt elég, ha még a címét is tudod az csak bónusz.
2011. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Annyi adat teljesen elég, ha mellé a hirdetését meg tudod mutatni amiben nem jelzi, hogy hibás a telefon akkor ezek alapján már megtalálja a jard.
2011. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hogyan bizonyítod be, hogy nem TE b@sztad el a kijelzöt????
2011. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy a telefont beadtam máma a szervizbe (tegnap érkezett meg hozzám).
2011. aug. 19. 13:37
 8/26 A kérdező kommentje:
Viszont a rendőrség mit tudna csinálni? Hogy kapnám vissza a pénzem ha hozzájuk fordulnék?
2011. aug. 19. 13:38
 9/26 anonim ***** válasza:
ès ez szerinted bizonyíték arra, hogy nem TE kurt@d el?
2011. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az gáz. Akkor viszont azt is mondhatja, hogy a szállításkor sérült meg, azt is, hogy te rontottad el, vagy akár azt, hogy a szervíz rontotta el.
2011. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!