Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségügyi kiskönyvem...

Egészségügyi kiskönyvem hiányos (tüdőszűrés), ha nem lesz kész szeptemberig, nem mehetek dolgozni?

Figyelt kérdés

Érettségi utáni 2 éves bolti eladó képzés, vagyis kereskedő.Heti 1 napot leszünk boltban..mikor a suli orvosnál voltam, beleírta h alkalmas vagyok, aztán kb. el is küldött...Megkérdeztem h tüdőszűrésre kaphatnék e beutalót?Annyit mondott h sulikezdéskor menjek vissza hozzá..de ugye amint ma kiderült addigra meg kell lennie..és hát nem hiszem h 1 hét alatt meglenne, eléggé lehetetlen :/

Ha emiatt nem tudok menni arra a heti 1 napra bizonytaléan ideig gondolom be kell pótolni hétvégente..


2011. aug. 24. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrés az egy kb 5 perces esemény, a várakozási időt bele nem számítva. Egy igazolást kapsz, hogy megjelentél, ennyi. Ha beteg vagy, akkor kiértesítenek. Beutaló nem kell, csak TAJ kártya, személyi, lakcímkártya, meg talán 1500.- forint, mert térítésköteles.
2011. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:D nem is az 5 perccel van a baj..hanem mire megvan az eredmény az kb 2 hét..

és az h voltam ott az még nem egyenlő annak az eredményével is, mivel az eredmény szükséges..

2011. aug. 24. 14:38
 3/10 A kérdező kommentje:
ja és nekem mki úgy mondta h beutaló szükséges, és én is így tudom
2011. aug. 24. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, én 36 és 18 éves korom óta minden évben megyek tüdőszűrésre. Nem adják ki az eredményt, csak egy lepecsételt lapot, hogy megjelentél, illetve ugyanezt ütik be a kiskönyvedbe is. Ha nem jó az eredmény, akkor levélben kiértesítenek.

Beutaló nem kell.

2011. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A negatív leletről (vagyis arról, hogy nincs olyan új elváltozás, ami miatt ki kellene emelni a lakost) a tüdőszűrő állomás nem ad ki automatikusan leletet. A lakos kérésére azonban egy alkalommal ki kell állítani ingyenesen egy megfelelő leletet. További igény esetében azonban a lakos térítése ellenében adandó ki másolat a leletről. A másolatért felszámítható térítési díjat a fenntartó határozza meg, amelyet írásban ki kell függeszteni a lakosok számára látható helyen. A szűrést követően egy éven belül lehet negatív leletet kiadni a szűrőfelvétel alapján, megjelölve a szűrés időpontját.


A vizsgálathoz nem szükséges beutaló javaslat, a lakos a személyi igazolványával közvetlenül a tüdőszűrő állomáson is jelentkezhet szűrésre.

A vizsgálatot csak a foglalkozás egészségügyi szakorvos javaslatára, foglalkozás egészségügyi orvosi beutalóval lehet elvégezni, az nem ingyenes, nem az eü. alap terhére történik a vizsgálat. Azt a munkáltató téríti a szolgáltatónak.


Tehát mehetsz beutaló nélkül is, meg azzal is, ahogy tetszik.

2011. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi én ezt nem tudtam :)
2011. aug. 24. 15:16
 7/10 A kérdező kommentje:
DE AMúgy akkor miért van kiírva az ilyen helyeken h 18 év felett beutaló szükséges?
2011. aug. 24. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el amit írtam. ELMÉLETILEG a munkaalkalmassági vizsgálathoz KELL(ene) beutaló, de GYAKORLATILAG ha odamész hogy "jó napot, egy tüdőszűrést szeretnék" a kutya nem fogja megkérdezni, hogy minek. Megspórolsz egy utat.
2011. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ez kisvárosban is?Mert nálunk volt már rá példa h beutaló nélkül elzavarták az embert a háziorvoshoz
2011. aug. 24. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket és kérdezd meg...
2011. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!