Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészségügyi kártérítés! Mennyit?

Egészségügyi kártérítés! Mennyit?

Figyelt kérdés
Mennyi kártérítést lehet kérni ha úgy vett fel a munkáltató hogy epilepsziás vagyok, és tudja hogy a stresszel lehet kiváltani a rohamot. Ennek ellenére szándékosan folyamatosan stresszelt. Egy évig tünetmentes voltam, úgy volt hogy elhagyhatom a gyógyszereket. De Kilépéskor visszatartotta a papírjaimat idegileg kikészített tudván hogy epilepsziás vagyok. Be is következett a baj jött egy roham. Bár nem voltam kórházban de anyám és párom ott volt, és így csak veszélyeztetésről beszélhetünk. Munkáltatómat mindenképp feljelentem más okok miatt is és ezt is szeretném beleírni csak nem tudom mennyi kártérítést lehet ezért kérni maximum. Kérem aki tudd segítsen!
2011. júl. 20. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ne indulj el a bíróságra!
2011. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez esélytelen. Nem tudom mi egyéb okod van rá, de ezzel tuti elveszted a pert, ami azt jelenti, hogy rnegeteg pénzedbe fog kerülni
2011. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem csak ezzel megyek, sok más szabálytalanság van ami bizonyítható bejelentés, kijelentés, más néven más munka kör más adószám stb... és ennek fejében még a epilepszia is kijött, szóval ez csak egy plusz a többihez.
2011. júl. 20. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Mivel tudnád bizonyítani, hogy a munkáltatód stresszelt?

2. Anyád és a párod nem számít szavahihető tanúnak, miért nem mentél kórházba?

3. Nekem a stressztől pánikrohamom lesz, infarktus jellegű tünetekkel - jelentsem fel a fél világot, mert stresszel???

2011. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami nagyon bűzlik kedves kérdező.

Epilepszia az orvostudomány mai állása szerint nem gyógyítható, de gyógyszeres terápiával tünetmentessé tehető.

Mielőtt megpróbálnád cáfolni, tapasztalatból tudom, párom 30 éve szedi a gyógyszereit, és hacsak nem lesz orvosi áttörés, egész életében szednie kell.

Ha ennyi gongod volt a munkáltatóval, miért nem léptél hamarabb?

Ne élj vissza a betegségeddel! Ne azon akarj meggazdagodni!

2011. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem élek vissza betegségemmel,de egy év tüünetmentesség után lehetőségem lett volna elhagyni a gyógyszereimet, viszont a "jóindulatú" munkáltatómnak köszönhetően ez mind ablakon kívülre került...szerinted ebben mi bűzlik? ha nem született epilepsziával születtél,hanem szerzett epilepsziád van,akkor igen is tünetmentessé válhatsz,akár életed végéig is!!!Én nem azok közé tartozom akik belenyugszanak abba, hogy örökre gyógyszert kell szedniük és minden követ megmozgatok azért, hogy ne kelljen gyógyszereken élnem!!!És most megint kezdhetem elölről azt amiért évek óta küzdök.Itt egy egyszerű kérdést tettem fel minden rossz szándék nélkül és a válaszadóktól tanácsot kértem nem a legrosszabb rosszindulatot...nem én tehetek arról,hogy a munkáltatóm visszaélt a hatalmával!Miért maradtam eddig?valamiből meg kellett vennem a kenyeret nekem is: Kényszerből!
2011. júl. 20. 10:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel esélytelen bizonyítani, hogy a munkaadód felel a te rohamodért így értelme nincs a pernek.
2011. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megint fröcsög belőled a jóindulat.

Akármilyen sz*ar az élet, ha nem megfelelő egy munkahely, akkor nem maradok ott, hanem keresek másikat, epilepsziával nem könnyű, de megoldható. Szerzett epilepszia sem gyógyítható, csak gyógyszerel tünetmentessé tehető. Hidd el elég orvosnál voltam a párommal, anyám öccsének meg agyvelőgyulladás szövődményeként alakult ki, én csak leírtam az észrevételeimet, kulturált formában, mivel sajnos jártas vagyok az epilepszia kezelésében.

De ha neked jobban esik, akkor pereskedj, bár Amerikában több sikert érnél el.

2011. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem bántani akarlak, de ennyi erővel ne menj el sehova dolgozni,mert senki nem tudja garantálni,hogy nem ér majd stressz. És ha megint előjön,akkor azt a munkáltatót is feljelented. Az én munkám viszonylag nyugis, de volt olyan két hónap az évben,hogy szabályosan megbolondultunk az irodában, minden délután sírva mentem haza. De ez van!
2011. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom félreértjük egymást.Én nem azért akarom elsősorban feljelenteni,mert idegesített!A feljelentést azért teszem,mert nem az én adószámommal jelentett be,nem abban a munkakörben,amiben dolgoztam,nem csinálta meg az adóbevallásom,de a papírjaimat sem adta ki,nem fizette utánam rendesen az adót és olyan dolgokat álltak a papírjaimban kifizetés címe alatt amit sosem kaptam meg.Az egészségügyi kérdést azért tettem itt fel,mert nem vagyok jártas jogi kérdésekben viszont tény, hogy sok pénzbe fog még kerülni nekem, hogy újra olyan állapotba kerüljek,amilyenbe voltam mielőtt teljesen kikészített!Azt elhiszem, hogy jártas vagy a betegségben,de elhiheted, hogy én is, hiszen ezzel élek...nagyon sokféle epilepszia létezik,szinte személyre szabott,ha kurtán akarom leírni...mindenesetre mindegy,a kérdésemet azért tettem fel,mert nincs pénzem ügyvédre,sem arra, hogy kifizessem azokat a büntetéseket,amiket a nő adócsalása miatt énnekem küldenek majd ki!Nem ez az első munkahelyem és hidd el máshol is ért sressz,de soha eszembe se jutott volna, hogy ezért feljelentést tegyek.A jelenlegi esetben viszont olyan nagy a tét, hogy mindenbe belekapaszkodok amibe csak lehet...nekem fáj a legjobban, hogy ilyen méltatlan helyzetbe kerültem,ezért esik rosszul,hogy mindenki azzal támad, hogy nyereményvadász vagyok ill. így akarok meggazdagodni...egyáltalán nem akarok más kárán pénzt nyerni!!!Ezért tettem fel a kérdést, hogy lehetséges-e hogy ezt is érdemes-e belefogalmazni a feljelentésbe, ha egyszer így vagy úgy kénytelen vagyok megtenni ezt a lépést...
2011. júl. 20. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!