Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kikapcsolták a gázt. Mit...

Kikapcsolták a gázt. Mit tegyek, hogy ne terelődjön jogi útra?

Figyelt kérdés
Július 4.-én kikapcsolták a gázt,116 ezer forintot kellene kifizetni.Hiába kértem régebben részletre elutasították,meg annyit mondott mosolyova az ügyintéző,hogy fizessek be 75 ezret,és akkor nem kapcsolják ki.Ketten élünk kb.40 ezerből,ennyiből nem lehet mit fizetni.Mondtam nekik,hogy nem tartok a szolgáltatásukra igényt,de nem lehet tőlük megszabadulni,ahhoz hogy a gázórát leszereltessem velük azért is elkérnek 20 ezer forintot!Szemét rabló banda!Most annyit mondtak,hogy minden hónapban fizessek be valamennyit,amennyit tudok,de valószínűleg jogi útra terelik a dolgot.Azok mit csinálnak?Kijönnek lefoglalni dolgokat?Vagy lehet tőlük részletben kérni a visszafizetést?
2011. aug. 26. 13:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Előbb kellett volna gondolkodni. Korábban bemenni, amíg még nem kapcsolták le a szolgáltatást és akkor kellett volna részletfizetést kérni. Visszakapcsolni már csak akkor fogják, ha a teljes tartozást visszafizeted. Javaslom írj egy tértivevényes ajánlott levelet, hogy szeretnél részletfizetést kérni -írj be egy minimum 5000.- körüli összeget/hó. Nem hinném, hogy visszautasítanák, max magasabb részleteket állapítanának meg.
2011. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam előtte is!Ahogy írtam:"Hiába kértem régebben részletre elutasították".Később aztán ez az összeg ugye mégtöbb lett.Amúgy meg nem szeretném visszakapcsoltatni,nagyon jól megvagyunk nélkülük is,de egyszerűen nem tudom elérni,hogy leszereljék az órát,csak ha jól lehúznak!
2011. aug. 26. 13:59
 3/19 anonim ***** válasza:

sztem valahogy szedd össze a 20000et és szereétesd le

különben sose szabadulsz tőlük

ha leszerelteted akkor is jogi útra terelik a dolgot?

2011. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
-szereltesd
2011. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem láttam. De ne szóban kérd, hanem írásban. Nem fogják elutasítani. De megoldás lehet még az Önkormányzat is, segítenek azok is ilyenkor.
2011. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Régebben kértem írásban,16 ezret kellett volna fizetnem,de azt mondtam ez nekem sok,azóta mindent elutasítanak.
2011. aug. 26. 14:17
 7/19 A kérdező kommentje:
Hiába hívogatom őket minden héten,hogy ha lesz munkám majd fizetek,hisz úgysem lehet megúszni,nem tudok tőlük megszabadulni.Továbbra is kapom a csekkeket,mintha fogyasztanék,közben pedig már régen kikapcsolták.Mondtam nekik,hogy nem akarom visszakapcsoltatni soha többé,vigyék el az órát,erre a válasz:"ez nem így működik,írjak nekik levelet,amiben kérem a leszerelését.Mondom ok,írok,de mennyibe lesz nekem a leszerelés?Erre a válasz:"Hát...azt nem tudom megmondani.Aztán később véletlenül elszólta magát,mikor már jól összezavartam,hogy 20 ezer körül van a leszerelés.
2011. aug. 26. 14:23
 8/19 anonim ***** válasza:

Amíg ki nincs fizetve az igénybe vett szolgáltatás és nincs leszerelve az óra, teljes joggal küldözgetik a csekkeket. Össze kellett volna kaparni valahonnan azt a havi 16e-t, vagy még inkább rendszeresen fizetni a csekkeket.... Fordulj az önkormányzathoz és igényeld az adósságkezelési támogatást: A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 55. § (1) bekezdése szerint az adósságkezelési szolgáltatás a szociálisan rászorult személyek részére nyújtott, lakhatást segítő ellátás. Kérelemre a települési önkormányzat adósságkezelési szolgáltatásban részesítheti azt a családot vagy személyt,

akinek az adóssága meghaladja az ötvenezer forintot, és akinek a közüzemi díjtartozása (vezetékes gáz-, áram-, távhő-szolgáltatási, víz- és csatornahasználati, szemétszállítási, több lakást tartalmazó lakóépületeknél, háztömböknél központi fűtési díjtartozás), közösköltség-hátraléka, lakbérhátraléka vagy hitelintézettel kötött lakáscélú kölcsönszerződésből, illetve abból átváltott szabad felhasználású kölcsönszerződésből fennálló hátralék tartozása legalább hat havi, vagy

a közüzemi díjtartozása miatt a szolgáltatást kikapcsolták, továbbá

akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az önkormányzat rendeletében meghatározott összeghatárt, valamint

aki a településen elismert minimális lakásnagyságot és minőséget meg nem haladó lakásban lakik, feltéve, hogy vállalja az adósság és a települési önkormányzat által megállapított adósságcsökkentési támogatás különbözetének megfizetését, továbbá az adósságkezelési tanácsadáson való részvételt.


Az önkormányzat rendelete az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-ánál, egyedül élő esetén annak 200%-ánál alacsonyabb jövedelmet jogosultsági feltételként nem írhat elő.


Az adósságkezelési szolgáltatás időtartama legfeljebb tizennyolc hónap, amely indokolt esetben egy alkalommal hat hónappal meghosszabbítható. Ha az adósság a 18 + 6 hónap időtartam alatt nem kezelhető, az adósságkezelési szolgáltatás időtartama legalább huszonnégy, de legfeljebb hatvan hónap, amennyiben

az adósság összege meghaladja a kettőszázezer forintot,

a tartozás meghaladja a hitellel terhelt ingatlan forgalmi értékének 50%-át, és

az adós hozzájárul az adósságkezelés időtartamára a támogatás összegét biztosító jelzálogjognak, valamint elidegenítési és terhelési tilalomnak ingatlanára történő bejegyzéséhez, illetőleg feljegyzéséhez.


Adósságkezelési szolgáltatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától. Külön lakásnak kell tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakrészeit.


Az adósságkezelési szolgáltatás esetén a jogosult adósságkezelési tanácsadásban, és adósságcsökkentési támogatásban részesül, amelyet az adósságkövetelés jogosultjának kell folyósítani.


Az adósságcsökkentési támogatás mértéke nem haladhatja meg az adósságkezelés körébe bevont adósság 75%-át, és összege legfeljebb háromszázezer forint, lakáscélú hitel esetében legfeljebb hatszázezer forint lehet. A támogatás - lakáscélú hitel kivételével - egy összegben vagy havi részletekben nyújtható az adós vállalásától függően.


Azon személynek, akinek vezetékes gáz-, illetőleg áramszolgáltatási díjtartozása miatt a szolgáltatást kikapcsolták, a szolgáltatás visszaállítása érdekében előrefizetős gáz- vagy áramszolgáltatást mérő készülék is biztosítható, feltéve, hogy lakásfenntartási támogatásban részesül és tartozásának megfizetése érdekében megállapodást köt a szolgáltatóval, valamint legalább egyéves időtartamra vállalja a készülék rendeltetésszerű használatát.


Az adósságcsökkentés címén nyújtott támogatás vissza nem térítendő szociális támogatásnak minősül.


Az adósságcsökkentési támogatás tovább nem folyósítható, és a kifizetett összeget vissza kell téríteni, ha a jogosult

az adósságkezelési tanácsadást nem veszi igénybe, vagy

az általa vállalt adósságtörlesztés háromhavi részletét nem teljesíti, illetőleg

az adósságkezelési szolgáltatás igénybevételének időtartama alatt a lakásfenntartási kiadásokkal kapcsolatos fizetési kötelezettségének három hónapig nem tesz eleget.


Az adósságcsökkentési támogatás a megszüntetésétől számított 24 hónapon belül ismételten nem állapítható meg. Ugyanazon személy vagy háztartásának tagja az adósságkezelési szolgáltatás lezárásától - ide nem értve a megszüntetés esetét - számított 6 hónapon belül nem részesülhet adósságkezelési szolgáltatásban.

2011. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Na ez is érdekes,mert voltam az önkormányzatnál még a télen,igényeltem lakásfenntartási támogatást,meg is kaptam kemény havi 4000 forintot.Mondanom sem kell ezután a csekkek ugyanannyi összegről szóltak,tehát bele lehet sz*rni az egészbe.Soha nem is hozzák szóba a gázszolgáltatónál,hogy én igényeltem ilyesmit.
2011. aug. 26. 14:53
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez nem lakásfenntartási támogatás, ne azt igényelj. A gázszolgáltatónak meg nem érdeke, hogy felvilágosítson a segélyekről, hiszen minél tovább tartozol nekik, annál több kamatot követelhet tőled.
2011. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!