Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen élhetetlen ez a...

Miért ilyen élhetetlen ez a nyavalyás ország?

Figyelt kérdés
.....van ebből a gazdasági K.O-sz-ból kiút?
2011. okt. 2. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert csupa siránkozó emberből áll, akik semmire nem képesek a kormány szidásán kívül. Vagyunk azért jó páran akik nem így gondolkodunk, és nem így élünk. Csak ahhoz kevesen vagyunk hogy egy országot felemeljünk. Tovább nem írok, gondolom már nem vagyok ismeretlen számodra. Csodálkoznék.
2011. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Kolopele,ti semmi jelét nem adjátok,hogy fel akarnátok emelni az országot. Zsebre vágjátok a még több pénzt,elmentek valamilyen extra helyre nyaralni,de a több pénzből sem új munkahelyeket nem teremtettetek,se a belső fogyasztást nem emelitek. Pedig csak ezzel tennétek valami a felemelkedésért.
2011. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért ilyen élhetetlen ez a nyavalyás ország?"


Értetlen emberek lakják. Jórészt. Jó nagy részt.

2011. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:49" Munkahely teremtésben tévedsz, a belső fogyasztás terén viszont nem, mivel az iparnak egy olyan területén mozgok, ahol a termékeket eleve külföldi cégek, nagyvállalatok vásárolják, ezért természetes hogy csak a nálam dolgozó emberek azok akik jól járnak közvetlenül. Viszont tegye meg ezt rajtam kívül még sok vállalkozó, hogy magas fizetéssel alkalmazzon közel 200 embert, és máris javul majd a belső fogyasztás is, hiszen ha van munkahely, az emberek jól keresnek, akkor vásárolni is fognak.

2011. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kolopele...nehari, de nem tudom miért kéne hogy ismerjelek.Aztán lehet még is:)Viszont válaszolnék.....persze a lehető legrövidebben.

1. Grat a cégedhez a profithoz no meg a jól megfizetett munkaerődhöz, de tényleg....

2. Sajnos ez ma a Magyar ember 10-20 százalékára igaz hogy jól él......Ez önmagában semmit sem old meg gazdaságilag.Ti jól éltek ennyi.

3. Sírunk...ez tény t...mert a helyzet k.rvára kilátástalan egy átlag embernek manapság itthon.

4 Nem értem miért kéne jól menő vállalkozás ahhoz hogy átlagos életet tudjál élni anyagi gondok nélkül egy Európa szívében lévő országban.Körülöttünk öt-tízszeres a bérezés nyugatra. Egy határvonal választ el minket a jólléttől. Gazdaságilag utol-utolért Románia, lehagy Horvátország....és kitudja még miről nem tudunk mi Magyar emberek. Szerintem valami konkrét oka lehet ennek a gerjesztett szegénységnek, valami sokkal mélyebb oka mint amiről te beszélsz kolopele....ha így lenne ahogy mondod ha ez segítene rajtunk amit írsz...akkor a multik ahol emberek tíz-százezrei dolgoznak miért nem akarják a vásárlói kedvet növelni uniós fizetésekkel.Miért minimálbér közeli juttatásokat adnak az alkalmazottaiknak.

Ebből adódik a káosz...ugyanis nincs jól élő tömeg aki igényel, megrendel, fogyaszt stb....csak a rengeteg hitel és hitel meg elégedetlen ember töménytelen mennyiségben.Nézz körül a városban az utakon az útszélén...mindenki szomorú ideges elégedetlen..ezt érték el a nagy tőkés kizsákmányolók. A saját hazádban földönfutóvá tettek. Nincs biztonság nincs jövőkép az emberekben. Nincs őszinte mosoly öröm az emberek arcán. Ezt 100 emberből 96 így vallja ahogy leírtam. Kettő még derűlátó és kettő pedig nem nyilatkozik.Ezek a tények! Nem hibáztatni akarok senkit, mert nem bűnöst keresek, és nem vitázni akarok hanem tényleg kiutat szeretnék ebből a káoszból ami itt évek óta tart.

Ui:Van munkám és azért én még nem is élek rosszul. Nem vagyok féltékeny senkire aki önmaga erejéből ért el bármit is az életben.Sőt minden tiszteletem az övé.

2011. okt. 3. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
"akkor a multik ahol emberek tíz-százezrei dolgoznak miért nem akarják a vásárlói kedvet növelni uniós fizetésekkel" Látod, éppen ezt mondom, csak mint nagyvállalkozóként ecseteltem a lényeget. Ahol csak mód van rá, meg kellene fizetni a dolgozókat normálisan, de az emberek kapzsisága előrébb való mint hogy akikből élnek azok is emberi módon élhessenek. Tulajdonképpen itt kezdődnek a problémák, hiszen a kisvállalkozások azért mennek csődbe, mert nem tudják fenntartani már nem hogy az alkalmazottakat, de még magukat sem. Ezt csak úgy lehetne megoldani, hogy azok a multik, cégek, akik hatalmas profitot termelnek, ott a dolgozók is részesüljenek kellőképpen a nyereségből, és akkor nőhetne a belső fogyasztás. Nem azt mondom hogy ugyanannyira, mint a vezető, de ez azt hiszem érthető is, csak annyira hogy ne kelljen már fizetéskor azon gondolkoznia hogy elég lesz e kenyérre meg a fűtésre a következő fizetésig. Azt azonban még hozzátenném, hogy az mszp rendesen legyengítette ezt az országot, és a válság beütésekor bizony nagyobb pofon ért bennünket mint az erősebb gazdasággal bíró országokat. Ez is az oka hogy nem sikerül kilábalni ebből a gödörből, és a Fidesz ugyan mindent megpróbál, de azt hiszem konkrétan ők sem tudják már hogy mihez nyúljanak.
2011. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
...nem értem ha mi tudjuk látjuk.....akkor ők, akik ezt tanulták, és jobban át kéne lássák.....vajon miért nem lépnek valamit valami hasznosat végre????
2011. okt. 4. 07:51
 8/9 anonim ***** válasza:
A válasz végül is egyszerű. A multik dolgaiba beleszólni még komolyabb probléma előidézését vonná maga után, mivel fognák magukat és kivonulnának oda ahol nem "sanyargatnák" őket. Ebben az esetben pedig az állam is elesne az adóktól, sokan pedig munka nélkül maradnának. A nagy vezetőknek kellene a saját fejükben rendet tenni, de egy külföldi multi igazgatóit szerinted hol érdekli hogy mennyit keres egy dolgozó? Külföldön sem azért kap többet valaki, mert jófiú az igazgató, hanem sokkal magasabb a minimálbér. Nálunk viszont ilyen alacsonyak, és ha hirtelen nagyon megemelnék az gazdasági összeomlást eredményezne. De ezzel gondolom te is tisztában vagy.
2011. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

szerintem ez egy tökéletes mumus hogy a multi kivonul....oké akkor miért nem teszi már meg??? Igazából ez egy szegény ország ugyan de vásárló kedvű emberek lakják ennek ellenére. Nézzük csak:

Ausztria,Német o, Francia o., Anglia ezek tehetősebb országok ugyan de nem vásárolnak szerintem többet mint mondjuk mi Magyarok. Az árfekvés nagyrészt ugyan az minden országban, persze lehet eltérés nem mondom. Viszont ne felejtsük el, hogy volt már erről szó a tv-ben is hogy Ausztriában olcsóbban betudsz vásárolni 10-20 százalékkal mint itthon. Ezt németbe is garantálni tudja ismerősöm.Nos legyen egyenlő a napi bevételi mérleg a Magyar és a nyugati multi között. A kiadások viszont marha kedvezőek itthon a nyugati színvonalhoz képest....kint ugyanis 1000 euró körül mozog a bérezés, és jogaid vannak.Itthon pedig számoljunk csak, 300 körül a mai árfolyamokhoz viszonyítva, és pofa be örülj hogy van munkád címszóval.Egy ilyen multiban dolgozik jó pár száz ember...országos szinten több tízezer minden multiban.Azért az havi szinten több millió euró tiszta haszon csak azért mert itt keresik a pénzt nálunk.Nem beszélve a rengeteg felvásárolt ipari területeinkről , amik Tsz tulajdonok voltak nagyrészt, és gondolom tisztességtelen üzletek kötődtek itt is.Szóval egy szónak is száz a vége:) Nem szabadott volna engedni a multik ilyen mennyiségű elterjedését, mert Magyar kézbe így szinte semmi sincs. Ráadásul megölték a kis és közép vállalkozásokat teljesen.Tehát a tőke csak áramlik innen kifelé folyamatosan.

Ha kivonulna a multi, attól még árúra és termelésre ugyanolyan szükség lenne mint eddig. A vevőig kéne eljuttatni az árút ez több megoldással is lehetséges. Ameddig nem realizálódik a helyzet, és nyílik újra Magyar bolt Magyar ember kezébe.Bár csak így történne, és senki nem halna bele ahogy terjesztik ezt a rémhírt az emberek.

2011. okt. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!