Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Léteznek pénzügyi alaptípusok?...

Léteznek pénzügyi alaptípusok? Vagy ez csak kifogás?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valaki már kicsi gyerekkorában szórja a pénzt, van aki még nyugdíjasként is elő tudja venni a kiskorában megkeresett első lyukas kétfillért.

Ez genetika, személyiség, neveltetés, tanulás vagy élethelyzet függvénye?


2011. szept. 1. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez tanulható dolog. Van aki kicsiként megtanulja a szüleitől (szerencsés), van aki felnőttként nagy nehezen tanulja meg (roppant nehéz, én ebben a helyzetben vagyok, a szüleimtől csak annyit "tanultam", hogy pénzzel foglalkozni alantas, zsidó dolog), és sokan egész életükben nem tanulják meg a pénzt jól kezelni.


Alaptételként el kell fogadni, hogy minden helyzetben lehet és kell is spórolni, félretenni, akár befektetni. Sokan ott szúrják el, hogy "de minimálbérből nem lehet mit kezdeni". Pedig igenis lehet. Ha 5 ezerrel kevesebb érkezne a számlájára, abból is megélne valahogy.

Ha nincs tapasztalatod, és nem tudsz a pénzzel bánni, akkor azt ajánlom, hogy először csak tegyél félre, de HÓ ELEJÉN! Így a maradék pénzzel bűntudat nélkül gazdálkodhatsz, elverheted az utolsó fillérig. A félretett pénzzel meg idővel már érdemes lesz kezdeni valamit. Ha más nem, jól fog jönni, amikor bedöglik a mosógép és azonnal újat kell venni.

2011. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!