Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletre foglaló? Szerintetek?

Albérletre foglaló? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Vázolom az esetet:


Nemrég albérlet keresésébe kezdtem. Az ügy sürgős az iskola végett. Találtam egy jó ajánlatot amit be tudnék vállalni. Egy ingatlan iroda hirdeti. Beszéltem az ingatlanos nővel. Ekkor jöttek a gubancok. Nagyon siettette az ingatlan megnézését. Tekintve, hogy messze lakok a célvárostól nem tudok csak úgy pikk-pakk felutazni. Megbeszéltük, hogy akkor 3 nap múlva felutazok. Ebbe nehezen ment bele, közbe jött azzal ,hogy sok az érdeklődő az ingatlanra és fizessek foglalót. (Foglaló?) Kérte küldjek fel valakit a városba és azzal fizettessem ki az összeget nekik, hogy lássák komolyak a szándékaim. De én nem tudtam ilyet tenni, max csak utalni. De mire az utalt összeg megérkezne már személyesen is tudok fizetni. Szóval nem utaltam semmit. Meg gyanús volt, hogy siettett és minden áron kért biztosítékot, úgy, hogy még nem is láttam az albérletett.


Nem tudom ilyen körökben ,hogy megy a dörgés, de nekem elég furcsa volt ez az egész. Mikor megkérdeztem a nőt, hogy elveszik-e a foglaló, ha nem jön létre a szerződés, azt mondta nem tudja, megkérdezi a főnököt (ez a munkája könyörgöm!)

Később utána néztem ,hogy a foglaló elveszik ,ha ÉN elállok a szerződéstől. (meg magyarázott olyasmit, hogy ez a foglaló beszámít az első havi bérbe és a kaucióba)

Szóval egyre kevesebb a bizodalmam és egyre bonyolultabb az ügy nekem.


2011. szept. 1. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
kérhet foglalot, de keress inkább magadtol albérletet az egyszerübb
2011. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem a normális ügymenet, hagyd a fenébe, keress másik albérletet. Még sosem pipáltam, hogy albérletnél foglalót kérjenek. Nekem nagyon csalás szaga van az egésznek.
2011. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmész, megnézed, ha tetszik, megegyezel, lepapírozod, és kifizeted. :) Így bérelj lakást.
2011. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jogos a foglaló kérése, de szerződést írni kell róla. Vidékről hogy kötsz azonnal szerződést? Az albérletek óráról órára változnak. Minden percben jönnek újak, és minden percben el is kelnek. Aki megnézte, azonnal fizeti is, ha megfelel. Látatlanban semmit nem érdemes lefoglalózni. Lényeges tájékozódni a helyi szokásokról, társbérlőkről, tulajdonosokról stb. Van, aki kulcsot sem ad, hanem kienged meg beenged stb.
2011. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Látatlanban ne küld 1 ft-ot sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!