Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pontosan mi az a pénzügyi...

Pontosan mi az a pénzügyi intelligencia?

Figyelt kérdés
Annyi hallottam róla. Például azt is, hogy suliban nem tanítják. De tanulható. De hol? Hogyan lehet fejleszteni?
2011. szept. 5. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Pénz ügyekkel kapcsolatos,dolgok.Úgy összességében.
2011. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam, hogy pénzzel kapcsolatos v.milyen képesség. De konkrétan? Én rossz vagyok fejszámolásban. A banki hirdetések felét sem értem. Akkor alacsony a pézü. intelligenciám?
2011. szept. 5. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyi intelligenciának szokták nevezni az alapvető gazdasági ismereteket.


Pl. hogy a hitel nem ajándék, hogy a kamat miként működik, hogy mi az az infláció, hogy mi a különbség aközött, hogy egy befektetésnél csak az alap befektetésedre vagy már a hozammal növelt pénzre jár a további hozam, stb...


Ez az, ami a legtöbb emberből hiányzik és nem értik, hogy miért kell 2x annyit fizetni a CHF hiteléért, mint amikor felvette. Meg miért kell 20M-t visszafizetnie, mikor ő csak 15M-t vett fel.


Egyszerű rövid könyvekből is tanulható alapfokon.

2011. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fogalmak pl:deviza ,valuta,bankközi kamat,likviditás ,És más efféle.Tisztában lenni a tranzakció fogalmával,ügymenetével.Tehát a bankban bármit mond az ügyintéző,érted,és tisztában vagy a jelentésével,értelmével(nem Kínaiul hangzik)
2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2011. szept. 6. 08:06
 6/7 Pénzpedagógus válasza:

Szerintem meg a pénzügyi intelligencia ennél messze összetettebb dolog. A pénzügyi ismeretek azok pénzügyi ismeretek, és nem pénzügyi intelligencia.


A pénzügyi kultúra sem, mert az az ismeretek szintjét és a szokások, hagyományok összességét jelöli.


A pénzügyi intelligencia ellenben a gondolkodásmódot jelenti, amelynek alapján a megszerzett ismeretekkel bánik valaki. Legfontosabb megnyilvánulási területe a problémák megoldásának képessége, illetve a megoldások színvonala, de ezen a fajta kreatív gondolkodási képességen kívül is sok minden belefér.


A pénzügyi intelligencia nem velünk született alapintelligencia, mint pl. a matematikai-logikai, a nyelvi-kommunikációs, a téri-vizuális, a testi-kinesztetikus, a zenei, a környezeti, az érzelmi intelligencia két ága (interperszonális és intraperszonális). (Erről bővebbet olvashatsz, ha rákeresel Howard gardner Többszörös intelligencia elméletére.) A pénzügyi IQ tanulható és fejleszthető intelligencia - bármilyen életkorban, mert az ehhez szükséges képességeket, készségeket az alapintelligenciák adják (az meg mindenkiben megvan, legfeljebb az egyik dominánsabb, mint a másik).


Rettentő sokféle készség, képesség, meg egy-két személyiségjegy is ide tartozik, pl. az önbizalom, de a kreatív, problémamegoldó gondolkodás képessége, az együttműködési készségek, vagy éppen a lényeglátás képessége is. (Én anno 29 ilyet számoltam össze, amikor összeraktam az oktatóanyagaimat.) Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenkiben mind a 29-nek egyenlő mértékben fejlettnek kell lennie, hogy pénzügyileg intelligens legyen, csak azt, hogy van 29 lehetőség, amelyre alapozva lehet a pénzügyi intelligenciát fejleszteni.

2014. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nagy_Gábor válasza:
2015. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!