Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régen jobban ki volt használva...

Régen jobban ki volt használva a posta mint most?

Figyelt kérdés
Szerintem igen mert internetes rendelések meg minden.
2011. szept. 9. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyértelmű, hogy sokkal jobban ki volt használva.

Ma már nem csak a baráti levelezések tüntek el onnan ( legalábbis hatalmas százalékban ), de már hivatalos leveleket is sokszor e-mailban intéznek. Emelett a csekkek befizetése is csökkent. Egyre több a csoportos díjbeszedéssel történő számlafizetés. Ezek mellett egyre több szolgáltató papír alapú helyett e-számlát küld.

Kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége...

2011. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor is a postai csomagokat valahogy kell kézbesiteni posta az örök marad.
2011. szept. 9. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A postának többfajta szolgáltatása van. Ezek egy része elavult már, pl. táviratot évek óta nem is lehet küldeni. Ha még valamire megszűnik az igény, akkor azt a szolgáltatást is megszüntetik. De lesz helyette más. Például a csomagküldés valószínű még sokáig igényelt szolgáltatása lesz a postának.
2011. szept. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok cég már nem a postával küldi a csomagokat, hanem futárszolgálattal, vagy saját kiszállítóval. A mi cégünk is rendel különböző beszállítóktól, heti 4-5 szállítmány érkezik átlagosan. Java része saját kocsival szállít (van 1, vagy 2 nap amikor errefelé terít), a többiek szinte mind futárszolgálattal küldik, 2-3 havonta van 1, aki postán.

A rendeléseket neten adjuk fel, telefonon egyeztetünk (ha van valami változás)

A NAVnak (APEH, VPOP) minden jelentést ügyfélkapun keresztül kell küldeni.

A magánlevelezések is egyre kevesebbek: ott van rá a net és a telefon.

Pont ezek miatt (hogy nagyon lecsökkent a postai forgalom) zártak be sok kispostát a falvakban.

Még az újság kézbesítés sem mindig a postán keresztül történik, felénk pl. a megyei lapot saját kézbesítéssel oldják meg, nem postán keresztül. (itt is van már reggel 1/2 7kor az újság, nem úgy mint amikor a postás hordta délelőtt 11-12 között)

2011. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Naná, hogy csomagküldő szolgálat, egy értelmes cég sem használ MPL-t mert 10 csomagból 8-at vagy összetörnek vagy ellopnak...


Arról nem is beszélve, hogyha én reggel megrendelem a DPD-s futárt akkor az délután ITTVAN NÁLAM FELVENNI A CSOMAGOT és másnapra Debrecenbe kézbesítettek. Ha postázni akarnám akkor 1 órát kéne a rohadt postán sorbaállni 2 km-re (ami nekem idő és költség), utána izgulni, hogy egyáltalán odaér-e a csomagom 4-5 nap alatt...

2011. szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!