Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes külföldre költözni a...

Érdemes külföldre költözni a jobb megélhetésért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sajnos nagyon megnőtt a lakástörlesztőnk, amit svájci frankban vettünk fel. Légyszi ne írjátok, h miért vettünk fel hitelt meg ilyesmi....muszáj volt, eleinte olcsóbb volt, mint 1 albérlet és mégis csak a sajátba fizetünk havonta. Szüleink már sajnos nem élnek nekem sem és a páromnak sem:( nagyon hamar meghaltak:( így nem volt hol lakni, muszáj volt vhol lakást venni. Szóval nagyon sokat kell már fizetni érte, eladni viszont mostanában nem lehet, nem kapkodnak a házakért. Megfordult a fejünkben a férjemmel, hogy kiköltözünk külföldre, hátha lenne ott jobban fizető állás és jobban meg tudnánk élni, mint itthon úgy, h mellette amíg el nem kel itthon a házunk nyilván fizetjük azt is. Megéri kimenni dolgozni külföldre? Nem luxusban akarunk élni csak azt szeretnénk, ha lenne 1 házunk, vagy albérlet 1 kisebb autó és még maradjon 1 kis pénzünk esetleg 1 kisebb nyaralásra vagy ilyesmi. Most itthon elviszi sz összes pénzünket a bank, már ételre is alig marad hó végére. Annyira kilátástalannak látom itthon a helyzetünket, úgy el vagyok keseredve. Van egy 1 éves kislányunk is. Megéri szerintetek kimenni külföldre lakni? Ha igen akkor melyik országba? A férjem nem végzett főiskolát, középfokú végzettsége van csak, nekem meg tanári diplomám, amivel nem sokra megyek:( kint el lehetne helyezkedni nem a szakmánkban is? vagy milyen munkát lehetne egyáltalán találni?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. szept. 13. 11:21
 1/5 anonim válasza:
Érdemes elindulni!! Bár ahhoz is kell alaptőke és kapcsolatok. Párom Németországban van hasonló okokból. Viszont egy jó tanács NE FORDULJ KÖZVETÍTŐ CÉGHEZ!!!!! Csak tapasztalatból mondom megbízható ismerős segítségével induljatok.
2011. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!:)

Mi is azon gondolkozunk, hogy először csak a férjem menne ki, ha találni vmi munkát és ha összejönne mennénk utána:)

Hogy jutott ki Németországba? Hogy talált ott munkát? Tudnál írni picit részletesebben a németországi munkáról?:) persze csak, ha van időd és annyit amennyit itt is le lehet írni:)

Még 1szer köszönöm szépen a válaszod!:)

További szép napot!:)

2011. szept. 13. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az számít,hogy a férjed diplomás-e vagy sem.

Azt sem számít hogy van-e nyelvvizsgátok vagy nincs.

A legfontosabb: A jó nyelvtudás.A jó kommunikáció.

Ha nem tudjátok az adott ország nyelvét akkor nem tanácsolom,hogy ki gyertek.Akkor itt kint sem lesz esélyetek munkát találni.

Mivel van egy 1 éves kislányotok így ő is megnehezíti a helyzetet. Három embernek 1 szoba bérlése nagyon kevés.Lakást csak akkor tudtok bérelni ha egyikőtök már dolgozik X.ideje. Vagy előre kifizettek 6 havi lakbért(és ezen kívül még 1-2 hónap kauciót)

Maga a lakásbérlés is elég drága.1 fizetésből nem fogtok tudni megélni,ha lakás akartok bérelni.A kislány későbbi foglalkozása(óvoda pl) szintén drága.Angliában nincs 8 órás óvoda mint otthon.Ezért is virágzik annyira itt kint az au-pair állások.

De ha mégis úgy döntenétek hogy marad a külföld,akkor a következőt tanácsolom.Előbb az jöjjön ki aki jól tudja az adott ország nyelvét.Dolgozzon pár hónapot(Addig ő elvan egy kis szobában),és gyűjtse a pénzt.Majd olyan 6-7 hónap múlva kövessétek a gyerekkel,addig aki kint van,már tud egy kis lakást bérelni..(és persze addigra megtudja hogy biztos az állása)

Tapasztalatból tudom,hogy nagyon sokszor felvesznek embereket sok helyre,mert kell a melós..De amint vége a hajtásnak ezeket az emberek el is küldik.Sokszor pár hónapos melójuk van,és újra keresnek.Ezért is fontos a nyelvtudás,mert csakis azzal lehet boldogulni.Tudom,mert munkaközvetítő irodában dolgozom,és napi szinten látom,hogy itt Angliában sem lesz könnyebb az álláskeresés.( de mint írtam,nem számít,és nem érdekel senkit,hogy van -e papírja a nyelvvizsgáról,ha tud beszélni már jó.Azt sem számít hogy érettségije van valakinek mert itt úgy sem érvényes.Egy jó szakma mindennél többet ér.)

sok sikert

2011. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem déli államba érdemes menni, mert ott alig van rezsi, nem kell fűteni, ugye.

De Spo-ban pl egy diplomás közjegyző csak 2600 eurót keres!

Szóval akkor egy pékségben dolgozó nem hiszen, hogy 800 eurónál többet kap.

Akkor a lakás bérlése kb. 600 euro vidéken. Szóval lakás nélkül és csak 1 fó nem tud mit kezdeni.

Kimehettek, de mindkettőtöknek dolgozni kell. De akkor hová rakod a gyereket, ugye???

Magyar állampolgár külföldön fizet az általános iskoláért!

A barátnőm 800 eurót fizet a 7 éves gyerek után havonta! Igaz, német nemzetiségi iskolába jár Spanyolországban.

Itthon is a külföldi fizet tandíjat havonta az ált. iskolában is.

Szóval szerintem ha két fő dolgozik és ágyrajáró szobáért szállásért fizet, akkor félre tud rakni pénzt, gond a gyerekkel van, hová teszitek???

És ki fizeti a törlesztőrészletet ??? Itthon hagyjátok???

és nem fizettek?

Nem vagyok biztos benne, hgoy nem érnek utol titeket!

És mi lesz a gyerekkel???

2011. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Bocs hogy csak most de itt vagyok. Egy "jó barát" segítségével jutott ki Kedvesem Németo.-ba. Tatabányán elvileg van egy cég, azon keresztül.Adott a szállás és a rezsi a cég részéről. Amit keresel az a Tiéd. A helyzet nem túl rózsás volt először: a szállás higéniáját jellemezte a konyhai kukából kimászó csonti kukac. A beigért szép pénz helyett pedig csak 3,2 euro/óra érkezett meg. Ekkor (és még sok esetben) KELL a nyelv tudás.Ottani cégnél keresni munkát nem közvetítőn keresztül.Ott szakmától függően 8-12 euro/ óra kereshetsz. A nagyra becsülik a precíz jó szakmunkát. Svájci határ mellett 30km-re 300-400 eurotól tudsz bérelni lakást 3-4 havi kaucóval. Szóval érdemes neki vágni az első 6 hónap nehéz, addíg amíg egy ember van kint. Az hogy kint már fizetni kell óvodáért, iskoláért egy dolog. Itt sincs ingyen semmi, de ha mind ketten dolgoztok szerintem nem nehezebb mint itthon. Üdvözlet! Sok sikert! Szép napot!

2011. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!