Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora probléma, ha a munkavá...

Mekkora probléma, ha a munkavállaló "variál" az interjú időpontjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő lenne a szituáció: most szóltak, hogy nekem holnap este Pesten kellene lennem. Ezt nem tudom jelenleg megoldani, mivel az ország keleti felében vagyok, és olyan órám lesz holnap, amiről nem tudok hiányozni. Írtam a hölgynek, hogy nem jó a holnap, de a péntek vagy a csütörtök már megfelel. Erre rá is bólintott, legyen pénteken estefele.

Nem akarok túl pofátlannak tűnni, de nagyon nagyképű lenne, ha leírnám, hogy az esti hazafelé tartó IC-t szeretném elérni? (este 8 körül) Szállást nem szeretnék fizetni, így is elég nagy költség a vonatjegy. (Egyetem mellett szeretnék dolgozni, önálló keresetem egyelőre nincs.)

Köszönök minden választ!


2011. szept. 13. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha levágja, hogy vidéki vagy, és vonathoz vagy "kötve", nem hiszem, hogy tiéd lesz az állás. :( Nálunk a főnök pld. csakis pesti lakhellyel rendelkező embert vesz fel, mert ha túlórázni kell, akkor nem mondhatja, h bocsi, megy a vonatom, és nem kell útiköltséget sem fizetni a cégnek.
2011. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennél pont az a lényeg, hogy távmunka lenne. Ha jól tudom egy interjú lenne + egy betanítás jellegű dolog.
2011. szept. 14. 06:49
 3/6 anonim ***** válasza:
alapvetően nem lenne gond, a gond ott van, hogy normális cég normális hr-ese nem e-mailben, hanem telefonon kommunikál az interjú időpontjáról ....szóval tartok tőle, hogy teljesen feleslegesen utazol, mert kamu az állás, ebben csak megerősítenek a távmunka és betanítás az interjún kifejezések
2011. szept. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, ez tényleg létező munka. Egyik ismerősöm ajánlott be, ő most mondott fel (véglegesítették a másik munkahelyén), közel két évig csinálta.
2011. szept. 14. 07:39
 5/6 anonim ***** válasza:

06:59


Miért lenne kamu azért, mert e-mailen kommunikál?

A főnököm most indítja az új vállalkozását, nem épp pici cég ( 70 alkalmazott, több milliárdos befektetés ) és igen, e-mailben is kommunikálnak a jelentkezőkkel. 2 nagyon egyszerű oka van:


1., Ingyen van

2., Aki a pénztárosnál komolyabb pozíciót kívánna betölteni a cégnél annál alapelvárás, hogy el tudjon olvasni egy mailt. Sőt, valójában inkább az, hogy legyen okostelefonja amire be van állítva az e-mailje és azonnal elolvassa....

2011. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. ja, ha távmunka, akkor úgy más. :) akkor nyugodtan intézd úgy, hogy a 8-as IC-t elérd.. akkor így nincs nagy "tétje" a dolognak. Max. egy kicsit ferdén fognak rádnézni, (hogy nehogy már te diktálj) :((( Ilyenek az emberek.
2011. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!