Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A certifikátok kereskedése a...

A certifikátok kereskedése a kibocsátó bankkal vagy más befektetőkkel történik?

Figyelt kérdés
Nem teljesen világos számomra a kereskedés folyamata. Előre köszi a válaszokat!
2011. szept. 14. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A certifikátot a bank bocsájtja ki. Van egy alaptermék, annak az árából számítja a certi árát tőkeáttéttel. Ne kérdezd hogyan, mert ez elég bonyolult (az Erste honlapján fent van). Vételi és eladási oldalon hozzátesz még fél %-ot, ez lesz az árjegyző ajánlata. Ezt onnan ismered fel, hogy darabra sok, 5000 vagy 10.000 db. Ha mondjuk valaki 100 db-ot kínál fel, az magánszemély. Ők néha beugranak az árjegyző elé.

Én próbáltam pár hónapig, de nem igazán volatilisek, Magyarországon nem terjedt még el. A 0,5 %-os spread és a 250 Ft-os jutalékok nagyon megdrágítják a dolgot. Akkor működne, ha sok kisbefektető venné, dehát sajnos nem így van. Amíg vételi és eladási oldalon van pl. DAX esetén 50 Ft különbség, addig szerintem nem nagyon éri meg. De meg lehet próbálni, állítólag vannak, akik ebből élnek.

Hol van számlád? Ugye az Erste meg a Raiffeisen ad ki ilyeneket. Ha az Esténél van számlád, akkor az oldalán keress rá az oktatásokra. Az Investidea tart erstés ügyfeleknek ingyenes oktatásokat, ott elég jól elmondják, hogyan működik ez. Lehet, hogy a Raiffeisen is tart ilyet, nem tudom, ott nincs számlám.

2011. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!