Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4000 eurom van bankban, amit...

4000 eurom van bankban, amit szeretnék beváltani egy valutabeváltó helyen a belvárosban. Ki kell vennem a számláról és kp-ben elvinnem a belváltóhelyre? Máshogy nem lehet? Ennyi pénzt egyszerre beváltanak egyáltalán?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem váltod be a bankban? Nézd meg, milyen árfolyamban számolnak, és azt is, hogy ha forintszámlára utalnád át, milyen költségeid lennének.

Ezt hasonlítsd össze a kp-s megoldással, és ahol nagyobb a végösszeg, azt válaszd.

2011. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
500.000 Huf-ot vagy más valutába ugyanennyi értékű pénzt is beváltanak, de ebben az esetben igazolnod kell magadat és a pénz eredetét!
2011. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offert, de ezt hogy lehet igazolni? Szerintem milla alatt nem nagyon pattognak..Hogy igazoljam azt,hogy evekig gyujtogettem?
2011. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Több mint 1 millió forint.


Ha a bankban váltom be bukom legalább 30 ezer forintot.

2011. szept. 19. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetni akarsz belőle akkor simán megteheted szerintem. Mert ha én forint alapú számlával eurót tudok utalni és egy buznyák euróm sincs, akkor te is megteheted, hogy forint alapú vásárláskor azonnal az eurót átváltják a megfelelő forint öszegre.

Így továbbá azt is megteheted, hogy a forint osszegnek megfelelően forintban utalsz esetleg ha ez a gondod. Ha kártyád van a számlához akkor egyszerűen lehúzzák fizetéskor. Persze a limit erejéig. Ha több kell akkor előtte módosíttatod. Még mindíg olcsóbban jössz ki mintha az egészet kivennéd, költség, átváltanád, szintén költség.

2011. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mihez képest buksz 30 ezret?

Ha csináltál összehasonlítást, akkor könnyen tudsz választani. Ha nem, akkor írd le a számokat, és segítünk.

2011. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Többet buksz majd ha átvernek a váltásnál.
2011. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A bankok általában nagyob marzzsal dolgoznak, mint a pénzváltók. Nézz meg 2-3 pénzváltót, szerintem még a készpénzkoivétel megfizetése után is jobban jársz.


Bp-en pl az Oktogon megállónál a Meki mellett nagyon jól vált (kb 2Ft eladási-vételi árfolyam különdbséggel).

4000 euró nem egy nagy összeg ilyen helyen, a sokszorosát váltják naponta.

2011. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Burger king-től 20m-re lévőről beszéltem (nem a mekinél). És bocs az előző helyesírásáért, kicsit este van már :).
2011. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jólfigyelj! Nekem volt mult honpaba 4200 eurom, hol beváltottam, ott már régóta ismertem a személyt. szóval felhivtam, jólvan mondta , h mennyek. viszont csak akkor válsd be amikor 1 euro 300 forint!!! én csak iylenkor váltanám be
2011. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!