Megéri ma taxizni?

Figyelt kérdés

2011. szept. 19. 13:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyszüleimtől örököltem némi pénzt, és gondolkozom, hogy beruháznék egy középkategóriás kocsira.Eddig több taxissal is beszéltem,vegyes visszajelzéseket kaptam.Szerintetek?
2011. szept. 19. 13:35
 2/13 anonim ***** válasza:
Ismerősöm alig jön ki belőle. De ez egy kisváros, lehet, hogy máshol jobb.
2011. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem van egy barátom aki taxizik. Hogy megéri-e, azt neked kell eldöntened, de megpróbálok hozzá némi infót nyújtani. A havi bevétele, olyan 800e körül mozog, amiből olyan 500-550e a kiadás. Ezért olyan napi 8-10 órát dolgozik, és heti 6 napot. Tényleg nagyon sok kiadásuk van, ettől függetlenül olyan is volt már, hogy havi 400e + zárta a hónapot.

Az öreg rókák azt mondják, bezzeg a régi időkben, az átlag havi 5-600e volt természetesen +.

Gyakran vagyok a barátommal, és ott a droszton sokat beszélgetek a taxisokkal, ez nekik maga a pokol. Azért ha a magyarországi átlagkeresetet figyelembe veszem, szerintem nem annyira rossz, de a taxisoknak mindig sír a szájuk. Talán nem véletlenül hívják őket hiénáknak….

2011. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt még hozzátenném, hogy hajlamos elfelejteni miszerint 6-8M kocsi van a segge alatt, aminek a havi törlesztője 150e körül mozog, és természetesen miután kifizette az övé. Ez az ősszeg persze benne van az említett kiadásba. Nem utolsósorban megemlíteném azt is, ki-mit nevez munkának, mert szerintem ez nem az. Nem otthon, hanem a kocsiban, és néha megy egy gyors karistolt.

Ha taxizni akarsz, ahhoz kell egyfajta „lustaság”, egy pörgős embernek szerintem nem való ez a munka, én bele őszülnék….

2011. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Én Budapesten szeretnék dolgozni.

Utolsó válaszoló: Nem értem, hogy a taxizást miért nem tekinted munkának, meg hogy miért kell ehhez egyfajta „lustaság”.

2011. szept. 20. 02:10
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert 1,5 órát egyhelyben állsz, utána mész 20percet. Hogy miért kell hozzá lustaság, azért, hogy napi 10 órát egy kocsiban üljél, miközben a tévét bámulod, vagy a rádiót hallgatod, esetleg újságot, könyvet olvasol. Nekem ez a henyélős időszakomra hasonlít, bár még ennél akkor is aktívabb vagyok.

Nekem olyan a munkám, hogy 5 percenként cseng a telefonom, 10p akad egy probléma amit megkell oldanom, állandó pörgésben vagyok, alig vannak nyugodt perceim. Ez teljesen a másik véglet, 1 órát nem tudnék eltölteni a kocsiban ücsörögve.

Nézz meg egy idősebb taxist, min 30kg plusz van rajta, eszik-ül, eszik-ül hosszú éveken át, mi kell ehhez, ha nem lustaság. Ugyanez a kamionosok, azzal a különbséggel, hogy az vezet miközben ül…

Szóval ízlések és pofonok…

2011. szept. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
07:07 Hát nem tudom, akikkel eddig beszéltem taxisokkal, mondták, hogy aki meg akar ebből élni, annak sok fuvar kell és kinn kell lennie 8-10 órát egy nap. A hétvégék pörgősek, mondták, hogy van aki akkor reggel nyolctól hajnalig kint van, hogy a gyengébb hétköznapokat kipótolja, egy sűrű nap szerintem azért itt is pörgős.Persze vannak tényleg olyan napok amikor sok az üres járat,de ez nem a taxis lustaságán múlik, hanem, hogy hány megrendelés érkezik be. Ezt persze nem saját tapasztalatból tudom, hanem taxisoktól akikkel eddig beszéltem.
2011. szept. 21. 14:54
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Talán nem véletlenül hívják őket hiénáknak… idézet az egyik válaszból.... Látom ismered a taxis társadalmat... Nem minden taxis hiéna. A hiéna az a taxis, aki nem tartozik egyetlen taxistársasághoz sem...


Továbbá mondom.... Budapest, napjaink... A párom taxis volt, taxis most is és sajnos taxis lesz, mert szereti csinálni, de egy biztos, megélni nehezen, 10-12 órás munkával lehet, úgy, hogy az autó a sajátunk, nem béreljük.... Szintem minden taxis küzd, nem csak sír a szájuk.... Könyvelőként a párom mellett látom hogy mi az arány, tekintve a tankolást a kocsi rendszeres ápolását karbantartását a tagdíjat ami csak van és nem mondom hogy mennyit ruháztunk bele előtte, az adók és járulékok nincsenek benne.. Szóval ugy a keresetük 10-15%-a marad meg. Aki ebből akar élni, annak keményen kell "lustálkodni" és kívánom, aki ezt írta az próbálja ki legyenszíves. Lustálkodjon az autóban 10-12 órát éjszaka, de pihenni tiz percet se lehet, mert várni kell a cimre, ami akármikor lehet... Érted?

2011. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, mint írtam, a barátom taxizik. Nem a hasamra ütöttem amikor a választ írtam, hanem tényeket közöltem. Ha feljebb olvasol, én is írtam, hogy rengeteg a kiadásuk, de azért a 10-15%-nál több marad nekik. Ha nem vagyok indiszkrét, akkor légy szíves Te is tényeket közölj, és számokkal támaszd alá, mennyi az „kevés” ami megmarad!?

Azt pedig ne kívánd nekem, hogy próbáljam én is ki, mert mint írtam nem bírnám, nem vagyok az-az egyhelyben ülős, 3 óra után feladnám…

Egyébként pedig bárcsak igazad lenne, hogy bármikor jöhet a cím, mert a gyakorlatban nem bármikor jön, hanem 1-1,5 óránként, mert tudod ott is sorrend van, és pontosan tudod hányadik vagy a sorban a beiratkozásnál….

2011. szept. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Főkönyvi kivonat nem kéne? a 10 15 %-ot írtam én is, továbbá amit te írtál hogy sorrend van, nem mindenhol van droszt.
2011. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!