Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató neked megtéríti...

A munkáltató neked megtéríti az utiköltség árát? Hány %-ban?

Figyelt kérdés
A legtöbb esetben a munkáltató ÁFÁS számlát kér.Azt a pénzt vissza tudja igényelni a számla ellenében, azért szoktak kérni számlát róla?
2011. szept. 20. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kér semmit, csak ellenőrzi a lakcímet. Autó esetében kilométerenként nettó 9 forintot ad, ehhez hozzátesz még bruttó 5 forintot.
2011. szept. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

100%, ugyanis bérletet kapok.

Amire te gondolsz, az 86%, ha jól emlékszem.

2011. szept. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is bérlettel járok. És te is kérsz ÁFÁ-s számlát? Egyátalán miért kell a munkáltatónak ÁFÁ-s számlát adni, mert ebben az esetben vissza tudja igényelni a pénzt?
2011. szept. 20. 07:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy kinek hány %-ban téríti meg:)
2011. szept. 20. 07:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100% - ha céges buszra ülök, 0% - ha saját autóval megyek.
2011. szept. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kézbe kapom a végnél a bérletet, nekem semmilyen számlát nem kell vinnem. Egyébként számla azért szükséges, hogy a cég el tudja számolni költségként, és ha lehet, akkor az áfát visszaigényelni.
2011. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*cégnél
2011. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dolgozni gyalog jövök, mert öt percre lakom. Néha elküld más városba tárgyalni, olyankor megkapom a teljes útiköltséget és km-enként a 9 Ft-ot. Nem ÁFÁ-s számlát kell vinnem, hanem a megtett km és a kocsi hivatalos fogyasztása alapján fizeti az aktuális benzinárat.
2011. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkáltató vagyok.


Nem fizetek bérletet az alkalmazottaknak, de ha fizetnék sem lenne érdemes számlát kérnem róla, mert ugyan igaz, hogy költségként elszámolhatom, de béren kívüli juttatásnak minősül és közel 50%-ot még adóznom kellene utána (cserébe azért, hogy a 100%-ot elszámolhattam).


Ha a nyereséget le tudom a cégnél más módszerrel csökkenteni akkor olcsóbb lenne, ha zsebbe fizetném a bérletet (csak elméletben, mert valójában sehogy sem fizetek).

2011. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!