Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit költesz kajára egy...

Mennyit költesz kajára egy hónapban?

Figyelt kérdés

Mi az ami napi igény ? (pl valakinek főtétel ,valakinek a gyümölcs stb.. )


mennyit eszel egy nap ?(hányszor étkezel és mekkora mennyiségben ?)


2011. szept. 24. 04:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Álltam a sorban a madarasteszkó pénztáránál.

3-4 ezer Ft-nyit fizettem.

Az előttem álló kajajegyekkel támogatott párocska, meg 87ezer Ft-ot fizetett!!

2011. szept. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70eft körül költök egy hónapra általában. 4 fős család vagyunk.
2011. szept. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

muszáj ezt naponta valakinek megkérdezni?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=kaj%E1ra+h%F..

2011. szept. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2011. szept. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9200 Ft-ot költök,ennyi a kaja jegyem,de minden 2.hónapban kevesebbet,mert olyankor kell venni tisztálkodó,meg tisztító szereket. Nem is étkezem túl változatosan.
2011. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sparba vásárolok mikor tisztítószert is kell vennm meg ilyenek,mert ott ha veszek pékárút akkr fizethetek a kaja jeggyel. Amúgy meg ahol épp olcsóbb. Sok margarinos kenyeret eszek. Meg mindig veszek elég lisztet és olajat,mert ebből tudok sütni ilyen kis izéket(nem tudom mi a neve,egy munkatársam mondta h ha nincs pénze ezt eszi: kiverem a lisztet egy kis vízzel-mint a nokedli tészta,csak tojás nélkül-kis só,meg bors,meg vegeta,és sütöm is). Nookedlit szoktam enni pörkölt szaftal,meg rizst,meg ilyeneket
2011. szept. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk és kb 15 ezret költünk havonta kajára.

Főzni szoktunk.

2011. szept. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

07:55

más bolt nincs a közeledben? a spar az egyik legdrágább, ráadásul jó szar minőség - amúgy a kajajegyet bármilyen élelmiszerre el kell fogadják a boltok


pár tanács, ha elfogadod


felejtsd el a margarinos kenyeret, meg azt az undormány olajos lisztet is


nézd meg az akciókat, mi hol éri meg, tervezd meg a bevásárlást, lehetőleg 2 hétre előre


főzz nagyobb adag kajákat és a maradékot porciózva fagyaszd le


az egytálételek lebegjenek a szemed előtt, mivel azokba nem kell annyi hús


alapélelmiszerek: rizs + hüvelyesek (rizs a lidlben most 4 kg=729 Ft - az 30 napos hónapra bontva napi 460 kcal és 24,5 Ft/ nap - ez energiában és pénzben is jó alap) 1 kg száraz bab/sárgaborsó/lencse 400-500 Ft (lencse a lidlben most pl 329 Ft/1 kg) fagyasztott zöldborsó kilója 350 Ft körül van( lidlben most 375 Ft/1250 g)

a rizsnek jó a szénhidráttartalma, a hüvelyeseknek meg jó a szénhidrát és fehérjetartalma


tésztát ne vegyél: liszt+tojás- kinyújtod megszárítod v nokedli 1 kg liszthez 3-4 tojás elég


húsra szükséged van - akciós vagy leértékelt közeli lejáratú húst keress (ez utóbbit csak ott, ahol megbízol a húspult minőségében) lidl 750 g pulyka darált hús most 529 ft - de 1200 Ft/kg körül már kapsz csont nélküli baromfihúst áruházakban


szóval, ha lenne 9200 Ftom kajára egy hónapban, akkor így nézne ki a bevásárlólistám

1 liter olaj 400 (mondjuk nekem nem fogy el 1 liter olaj havonta - ha neked sem és nem tudsz előre vásárolni, akkor használj sütőmargarint)

4 kg rizs 800

2,5 kg hüvelyes 1000

2,5 kg hús 3000

30 tojás 800

1 kg hagyma 100

5 kg liszt 600

4 l tej 600

maradék gyümölcsre/friss zöldségre menne (esetleg mirelit zöldségkeverékre 350 ft / kg körül van) + ugye fűszerek: só, bors, paprika, fokhagymapor (vegetára meg hasonlókra nincs szükség)



kaják: húsból pörköltet főznék és szétporcióznám, majd a mélyhűtőbe - jó alap gulyásleveshez, káposztás kajákhoz, rizses húshoz vagy egy részéből fasírtot


kenyérfélét te is tudsz sütni, vagy veszel 2-3 kocka élesztőt még 30-40 forint darabja és kelesztett tésztát csinálsz a sütőben vagy tortillát a serpenyőben - azt zöldséggel meg lehet tölteni - de én a tésztaételeket javasolnám inkább neked


hüvelyesekből főzelék tojásfeltéttel vagy a pörkölttel vagy magában


reggelire tejberizs, azt melóba is elviheted reggelire, mert hidegen is jó valamilyen gyümölccsel

2011. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"a spar az egyik legdrágább, ráadásul jó szar minőség"


Te aztán jó nagy marha vagy!


A Spar minőségben veri az összes többi áruházláncot! Árban kicsit drágább, de alig észrevehetően.

2011. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

Azt írod:"Árban kicsit drágább, de alig észrevehetően."


"Alig észrevehető", ha milliókat keresel!!

Amúgy 40-50 %-al drágább, mint a Penny pl. !!!!!

2011. szept. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!