Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki még nem dolgozott soha,...

Aki még nem dolgozott soha, és várandós, az jogosult valami juttatásra havonta?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem az unokatesómról. 19 éves.
2011. szept. 28. 20:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudtam,hogy az 100ezer forint,de bocsika ha rosszul tudom:D
2011. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Miről beszéltek Ti?

Egy olyan nőnek, akinek nem volt még munkaviszonya és jelenleg sincs csak a következőket kaphatja:

- anyasági támogatás (egyszeri összeg: 85.500 Ft, és 4 alkalommal el kell menni terhesgondozásra, hogy az illető jogosult legyen rá)

- GYES (alanyi jogon jár mindenkinek, havi bruttó 28.500 Ft az összege, és nyugdíjjárulékot vonnak belőle kötelezően)

- családi pótlék (egy gyerek után 12 ezer valamennyi az összege)

- GYED-re, terhességi-gyermekágyi segélyre nem jogosult, mivel nincs biztosítási jogviszonya. Ez csak azoknak jár!


A GYED-et, terhességi-gyermekágyi segélyt a társadalombiztosítási igazgatóság folyósítaniá (nem véletlenül, hiszen biztosítási jogviszonyhoz kötött ellátások), a GYES-t, családi pótlékot, anyasági támogatást viszont a Magyar Államkincstár biztosítja.

2011. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%
miért ki mondta hogy nem így van??
2011. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Jogos!
2011. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!