Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5,5 hónap, napi 12 órás,...

5,5 hónap, napi 12 órás, általam felmondott munkaviszony után kaphatok bárminemű állami támogatást?

Figyelt kérdés
Gondolok itt munkanélküli segélyre, álláskeresési járadékra, bérpótlékra bármire....
2011. okt. 6. 05:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha te mondasz fel, alapból nem vagy jogosult 90 napig a munkaügyitől pénzbeli ellátásra.

Szeptember 1-től álláskeresői (munkanélküli) segélyt csak a nyugdíj előtt állók kaphatnak.

Áll.ker.járadékhoz a megelőző 5 évben legalább 360 ellátásra jogosító (munkaviszony, egyszerűsített foglalkoztatás, vállalkozói jogviszony) kell.

Bérpótlékot az kaphat aki bért kap.

Bérpótló juttatásra gondolhatsz (amit az önkormányzat ad), ahhoz vagy az kell, hogy lejárjon az állláskeresésid, vagy az, hogy legalább 1 éve regisztrál álláskereső legyél.

Ha csak az az 5,5 hónapod van 5 éven belül, akkor semmilyen ellátásra nem vagy jogosult.

Napi 12 órás munkaviszony nem lehet, a teljes munkaidő napi 8 óra, az e fölötti órák túlórák, de ennyi túlóra sem lehet. Hogy dolgozhattál 5,5 hónapon keresztül heti 5 napon át napi 12 órát?

2011. okt. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ha te mondtál fel,akkor nem kaphatsz 3 hónapig
2011. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. Azt nem mondtam hogy heti 5 napban voltam voltam 12 órát. A havi óraszámom ugyanannyi mint annak aki 8 órát dolgozik. Nyilván több volt a pihenőnapom és kevesebb a munkanap. Csak a napi óraszám volt több 4 órával. Csak azt hittem ez is befolyásoló tényező.. Azért köszi
2011. okt. 6. 11:17
 4/5 anonim válasza:
54%

Arra nem gondoltatok hogy vagyonőr?én is vagyonőrként dolgozom 12órában 4 napot havi 240órám van és 8 órában számolnak el.

tudomásom szerint 3 hónap után már van munkanélküli de nagyon keveset ad de jobb mint a semmi

2011. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged 8 órában számolnak el, és annyit fizetnek papíron, akkor a többit feketén kapod, ami nemhogy plusz juttatásokra jogosítana, hanem büntetendő (munkáltatót is, téged is)

3 hónap után nincs munkanélküli, csak 360 nap után. Nézd meg a munkaügyi honlapján: www.afsz.hu álláskeresőknek rovatban.

2011. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!