Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha pénzért...

Mi a teendő, ha pénzért valakinek kölcsönadok valamit, ő pedig nem hozza vissza, vagy hibásan?

Figyelt kérdés

Konkrétan számítástechnikai eszközöket adnék kölcsön pár napra, pénzért cserébe.

Én írnék egy szerződést, a vevő aláírná, meg pl személyi igazolványszámával is hitelesítené ( így pontosan kiderülne a személyazonossága) és fizetne előre.

Viszont mi történne, ha úgy dönt, hogy nem veszi fel a telefont, a terméket nem akarja visszahozni?

Vagy esetleg visszahozza, de láthatóan hibásan.

Ilyenkor mit lehetne tenni?( jogilag, nem arra gondoltam, hogy akkor megmutatom neki a baseball ütőmet :) )


2011. okt. 4. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy bátorság! Passz!
2011. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tiéd a pénz!

Ha a megfelelő összeget kéred, még jól is kijöhetsz a buliból.

2011. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát az enyém a pénzzel az a gond, hogy kb 40.000-res dolgokat adnék mondjuk napi 1000-1500 ft-ért kölcsönbe.


Tehát ha azt mondja, hogy elviszi 3 napra, és fizet 3.000-ret, akkor nekem még 27.000 ft károm van.


Ha egyáltalán nem is hozza vissza, azt speciel fel lehet jelenteni a rendőrségen, nem?

2011. okt. 4. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:
tehát bérbe adod magyarul.. fizessen kauciót vagy nem tudom.
2011. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fizessen bérleti díjat (3000) + letétet (40000). Ha visszahozza egészben, a letétet visszakapja.
2011. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyi letétet nem fizethetek. Ennyit senki nem fizetne ki, mert mindenki csóró. :) De azért pár ezret lehet elkérek.
2011. okt. 4. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérjél más zálogtárgyat. Nem mehetsz biztosra egyébként..
2011. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Személy ig. szám, lakcim, anyja neve legyen benne a szerződésben! Feltételeket tisztázd benne, és az esetleges károkra is térjél ki benne.


Letétet nem szeretnek adni az emberek.

Időben nem vissza adni a terméket pedig szeretik.


Rizikós dolog nagyon. Nem csinálnám a helyedben. Legfeljebb olyan embereknek akikben meg is lehet bizni. Teszem azt hogy 5-6 éves vállalkozásnak már oda adhatsz egy projektort. Talán nem nyúlják le...

2011. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!