Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baj és lesz valami következmén...

Baj és lesz valami következménye a vaterán, ha nem adok semmilyen értékelést valakinek?

Figyelt kérdés
Negatív járna neki, mert nem fizette ki a terméket, amire 1 hónapja licitált...pénz azóta sem jött. Már jött a felszólítás vateráról is, hogy értékelnem kellene, de nem merek negatívat adni, mert akkor én is visszakapom esetleg és inkább nem adok semmilyen értékelést. Ez baj?
2011. okt. 24. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Baj, de mit mondott a vásárló? Írj neki ímélt, arra csak válaszol. Ha igen és nem akar fizetni, akkor zárjatok semlegessel.

Ha minősíthetetlenül reagál, akkor adj neki negatívot, és na ő is azt ad neked, akkor küldd el a vaterának a levelezést és írd meg, hogy ez alapján szerinted nem jogos a negatívod és törökljék, akkor törölni fogják.

2011. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval, írj a vaterának küld el a levelezést mond nekik hogy negatívot fog visszaadni attól félsz és adj neki negatívot így a bosszúnegatívot nem adhatja neked mert nem engedik neki, amúgy semmi nem lesz ha nem értékeled, nekem is volt hogy fél évig küldték az értesítést de amúgy a levél alján ott van hogy 7 naponta fogsz kapni. De ne hagyd annyiban a dolgot intézd el az értékelést az előbb leírtak alapján!
2011. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nem tudom, mióta árulsz, de sajnos rengeteg hasonlóba bele fogsz futni - tapasztalat...

Egyik-másikkal egyáltalán nem lehet bírni, millió módot találnak majd arra, hogy direkt bosszantsanak és a negatívot szinte mindtől meg fogod majd kapni, melyben hihetetlen módon hazudnak és ócsárolnak majd téged, hiába, hogy nem te vagy a hunyó (s ezzel elüldözik a leendő vevőidet, mivel ők csak azt látják, amit az a marha írt, s nem ismerik a szitut) - sajna ez is tapasztalat...

Csak győzd ideggel!!!

Egyébként az ilyeneket nem lehet kiszórni, kikerülni, minding a normális emberek fáznak rá így, vagy úgy. Sok olyannal is összefutottam már (akármelyik aukciós oldalról legyen is szó), akik a szemedbe (vagy levélbe) tök normálisak, kedvesek voltak, aztán egyszer csak olyan értékelést írtak, hogy csak pislogtam, hogy mi van?! Szóval tök mindegy, te milyen kedves és normális vagy, sajnos rengeteg szánalmas hülyének mínusz az értelmi szintje, rengeteg a csaló is, és nekik szórakozás az, ha másokkal ilyeneket csinálnak ok nélkül is.


A megoldás (ideig-óráig) tényleg az, ha nem törlöd ki a leveleket akár egy évre visszamenőleg sem, hogy ha kell, vissza tudd bárkiét keresni, s a tiédet is, amit kiküldtél, hogy utána bizonyítékként bemásolva az aukciós oldalnak küldött panaszlevélben sikerüljön elérned, hogy töröljék tőled az értékelést, amit nem jogosan kaptál. Ennek ellenére az illető (ha nincs még elég negatívja vagy nem vétett olyat, hogy emiatt kitiltsák örökre) bármikor visszaadhatja az értékelést újra és újra (ugyanis azt nem tudják sehol beállítani, hogy ismételten ne írjon negatívat oda, ahonnan azt már törölték egyszer), és így kezdődik előlröl az egész tortúra, idegeskedés és mérgelődés...

2011. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ezért inkább hagyom az egészet és legfeljebb újra hirdetem a terméket, amit nem fizettek ki.

Ezzel nem veszítettem.

Viszont van egy olyan is, amit kifizettem, de nem jött még meg, több mint 1 hete utaltam rá pénzt, de még mindig nem jött meg a termék...eddig ígérgetés volt, de még sehol semmi...

2011. okt. 25. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Első: az elektronikus levelezés nem számít bizonyító erejű iratnak, úgyhogy nem lehet felhasználni semmilyen jogi folyamat során. Ha a vatera ez alapján kétségbe vonná egyes felhasználók értékelésének jogosságát akkor a felhasználók ész nélkül perelhetnék be az egész céget és egyhamar csődbe mennének. A vatera nem vállal felelősséget semmiért, ezt közli is a felhasználókkal.


Ettől függetlenül tényleg sz@r hogy sok ilyen felhasználó van és megérdemelnének valamit, de ha nem akarunk begyűjteni 66 negatívot akkor jobb hagyni a fenébe és semlegest adni.

2011. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:46


Pont hogy nem így van, nem egyszer küldtem el levelezéseket a vaterának csakhogy megmutassam ki a hunyó és egyiktől se engedtek negatívot adni..... jó páran inaktívak is lettek..2. voltam.

2011. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt vevőm aki egy év után adott le értékelést. Semmi gondom nem volt, igaz én sem értékeltem. A vevő mondja meg, hogy mit kapott a pénzéért. Utána jövök én. Persze ez akkor, ha probléma mentes volt az ügylet! Vagy ha volt akkor rendeztük.
2011. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!