Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jogilag mennyir...

Szerintetek ez jogilag mennyire elfogadható amit csináltam? (kisebb történet)

Figyelt kérdés

Beköltöztem egy albérletbe. 3 nap után kiakartam költözni, mivel a lakótársaimmal a viszony már tarthatatlanná vált. Aztán közölték, h ilyen nincs, aláírtam a szerződést és 2 hónapra köteles vagyok ott lakni(legalábbis fizetni az ő értelmezésük szerint). Nem volt aláírva a szerződés, nem fizettem semmit.

A főbérlő azt mondta h intézzük el egymás közt a dolgot.(??!!!) Nyilván fizettetni akartak a lakótársaim 2hónapot. A főbérlő szerint nemkell semmit, el van intézve, mivel fél hónap így is ki volt fizetve.Fogtam magam és távoztam, ahogy illik. Ilyen helyzetben mit tehetnek??

(amit nem értek, h egy főbérlő hogy mondhat ilyet, h intézzük el magunk közt. Ennek nyilván az lesz a vége, h azt fizettetnek velem amit akarnak...ő háza, ő szabja a feltételeket..elvileg.)


2011. okt. 9. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a gond?

A főbérlő természetesen nem akar a tii vitáitokkal foglalkozni. Neki minden bizonnyal van egy albérlővel szerződése az egész lakásra, aki továbbadta a bérletet egy-egy szobára. (ez így szokott lenni,egyvalaki kiveszi a lakást és utána lakótársakat keres.)

Tehát a főbérlő megkapja a pénzt a bérlőtől az egész lakásra, őt nem érdekli, hogy az kivel veszekszik.

A bérlő pedig megpróbált rajtad többet behajtani, de nem sikerült neki, és mivel nem is volt szerződés, ezért nincs is jogalapja.Ennyi

2011. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, csak még a dolog érdekessége, h én nem a másik albérlőnek fizettem volna, úgy h neki van egy szerződése, és mi fizetünk neki, hanem mindenki egyszerre a főbérlőnek..
2011. okt. 9. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez mind tök mindegy.


Aláírtál valamit? Nem. Akkor?


Tök mindegy, hogy ki mit gondol vagy mivel akar foglalkozni. Nincs szerződés nincs kötelesség. Eljössz oszt' annyi.

2011. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!